Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vysoká škola Unicorn otevírá studentům a studentkám brány do světa e-sportu

Nové partnerství mezi Unicorn university a Slovenskou a Českou středoškolskou e-sportovní ligou (zkráceně SČSEL) otevírá řadu možností pro studenty a studentky, kteří touží po kariéře v e-sportovním průmyslu ve vývoje, menežmentu týmu nebo analýze dat.

E-sport je na vzestupu. Toho si je vědoma i soukromá vysoká škola Unicorn university sídlící v Praze, která spojením se Slovenskou a Českou středoškolskou e-sportovní ligou přináší nové příležitosti v tomto rapidně rostoucím odvětví. Partnerství mezi Unicorn university a SČSEL mohou využít nejen ti, kdo chtějí hrát, trénovat nebo menežovat ligy, ale také se tím otevírají dveře pro celou e-sportovní komunitu v Česku a na Slovensku.

League of Legends | ©Riot Games

Cílem spolupráce je poskytnout nové možností studentům a studentkám, kteří si přejí budovat svou kariéru v e-sportovním průmyslu, ať už v tvorbě her nebo ve vedení týmu. Unicorn plánuje využít své odbornosti v oblasti IT a technologií, čímž do e-sportovního prostředí přinese inovace a nová technologická řešení, která zlepší kvalitu vzdělávání v oblasti e-sportu.

Kromě exkluzivních vzdělávacích programů a kurzů pro tuto komunitu nabízí svým studentům a studentkám také mezinárodní perspektivu s možností budování mezinárodní sítě kontaktů. Při studiu tak mohou získat praktické zkušenosti z odvětví, díky čemuž dostanou i reálný pohled na celý e-sportový průmysl.

Valorant | ©Riot Games
Společné partnerství Unicorn Vysoké školy a SČSEL symbolizuje novou éru vzdělávání a podpory esportu mezi středoškoláky. E-sport je v poslední době stále populárnější a my jsme hrdí, že můžeme být u toho a zároveň poskytovat kvalitní vzdělání.
Michal Franko, marketingový ředitel Unicorn Vysoké školy

Středoškolská e-sportovní liga (SČSEL), provozovaná e-sportovní agenturou YGames Company, aktivně podporuje rozvoj e-sportu mezi středoškoláky v Čechách a Slovensku. Tato liga vytváří soutěživé prostředí a přispívá k šíření povědomí o e-sportu na našem území s cílem rozvíjet komunikační a kognitivní dovednosti žáků a žákyň. Zaměřuje se především na kompetitivní soutěže, v nichž hraje klíčovou roli kvalitní komunikace, týmová práce a promyšlená strategie.

Apex Legends | © Respawn Entertainment

Poslední sezona SČSEL představila intenzivní tříměsíční souboje, ve kterých se více než 1500 studentů zúčastnilo bojů o vítězství v oblíbených kompetitivníh hrách, jako jsou CS:GO, League of Legends, Valorant nebo APEX Legends. Studenti a studentky z českých a slovenských středních škol se utkali v kombinované lize, kde mohli vyhrát ceny v hodnotě přesahující 6500 €, které do ligy věnovali její partneři.

Hlavním cílem herního turnaje SČSEL je podpořit rozvoj komunikativních a kognitivních schopností žáků, které podle nejnovějších vědeckých studií výborně rozvíjejí počítačové hry. Některé ze soutěžních her podněcují žáky k průběžnému studiu podkladových materiálů ke hře nebo k nové verzi hry, které jsou obvykle v angličtině. Kromě budování vztahu ke čtení a samostudiu přispívají tyto hry také k rozvoji anglického jazyka.
David Moštenický, projektový manažer SČSEL

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.