Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vyproštění 2 – adrenalin, akce a Chris Hemsworth

Vyproštění 2 je vzrušujícím pokračováním filmu Vyproštění, jednoho z nejúspěšnějších filmů z dílny Netflix. Jedná se o akční podívanou, která tě uchvátí od první minuty a napjatý budeš až do samého konce. A co víc, Netflix natáčel i v Mladé Boleslavi!

Tak jo, pojďme si nejprve shrnout děj filmu – co se scénáře týče, jedná se o klasický akčňák. Nájemný zabiják Tyler Rake (Chris Hemsworth) se po událostech prvního dílu dává dokupy v dubajské nemocnici a následně odjíždí chillovat do Rakouských Alp, protože se rozhodl kariéru zabijáka pověsit na hřebík. Své dny tráví rybařením, koukáním na německou mutaci TV show Stardance a svého psího parťáka obléká do košile od Valentina.

No ale u toho to samozřejmě nezůstane! Co čert nechce, jednoho dne se mu na terase zjeví tajemný muž, který mu sdělí, že si ho jeho exmanželka potřebuje najmout na nějakou tu špinavou prácičku – nejedná se o nic jiného než o záchranu její sestry a dvou dětí z gruzínského vězení, kde sestra dělá společnost bossovi gruzínské mafie. Tyler samozřejmě neodmítá a začína brutálně trénovat, přičemž si volá na pomoc i kamarády, a šup už jsou v Gruzii, kde heroicky vyprostí maminu s dětmi z nesnází. Tím ale jejich trable zdaleka nekončí... Inu, podívej se sám/sama, film má premiéru již 16. června na Netflixu.

Upřímně, akční filmy nejsou úplně můj šálek kávy, ale tento jsem zhltla a ani si neuvědomila, že trval celé dvě hodiny. Film mě ale asi poznamenal, protože jsem si hned den po premiéře pouštěla první díl Vyproštění. Je to prostě akčňák, co funguje. Je tam tak akorát akce, dojemných scén, ale i vtipů. Za sebe dávám 9/10, protože jsem při promítání ani jednou nezkontrolovala telefon (normálně ho kontroluji každých 30 sekund). Takže doporučuji!


A když jsme si ten film tak hezky zrecenzovali, pojďme se společně podívat na pár zajímavostí.

  • Původně se měl film natáčet v Austrálii, ale tvůrci se kvůli lockdownům rozhodli nakonec natáčet v Česku.
  • Netflix údajně utratil během 75 natáčecích dnů v Česku dvě a půl miliardy korun.
  • Mnoho scén natáčených v Česku se odehrávalo v odlehlých částech Ústeckého kraje během pandemie covid-19. Štáb měl díky tomu klid na natáčení a málokdo se o dění kolem filmu zajímal. Největší poprask způsobil Chris Hemsworth, když na Instagramu sdílel video z jízdy na vlaku u obce Vejprty.

Premiéra vibes galerka:

I když se původně film v Česku odehrávat neměl, je skvělé, že si produkce Netflixu vybrala právě Českou republiku. Premiéra filmu Vyproštění 2 byla vůbec první Netflix akcí v Česku, na kterou dorazila i česká produkční crew, které se dostalo ovací ve stoje. Dorazil i vzácný host, Sam Hargrave, kaskadér, který se podílel mimo Vyproštění i na filmu Avengers!

No a my doufáme, že se s Netflixem nevidíme naposledy! Slay

Zdroj: csfd.cz

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.