Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vylepšená verze The Last Of Us: Part II nabídne nové hratelné postavy a spoustu obsahu

The Last of Us Part II Remastered pro PlayStation 5 byl oficiálně potvrzen a bude dostupný od 19. ledna 2024. Vylepšená verze hry přináší nové herní režimy, vystřižené úrovně z původní verze hry, grafická vylepšení a podporu ovladače DualSense. Přestože se oznámení setkalo s kritikou hráčů za opakovaný návrat k předchozím titulům, hlavní vývojový tým se zdá být plně zaměřen na nový projekt.

Krátce po uniklém leaku, který potvrzoval existenci remasteru, společnosti Sony a Naughty Dog oficiálně potvrdily příchod vylepšené verze hry The Last of Us Part II pro Playstation 5. Remasterovaná edice druhého dobrodružství hlavní hrdinky Ellie bude k dispozici od 19. ledna 2024.

The Last of Us Part II Remastered obsahuje nový herní režim s názvem No Return, vystřižené hratelné sekvence Lost Levels, které byly z původního vydání hry odstraněny, hraní na kytaru, grafická vylepšení a v neposlední řadě podporu ovladače DualSense.

Ⓒ Naughty Dog

Po oznámení však následovala vlna kritiky ze strany hráčů a hráček, kterým se nelíbí, že se vývojáři opakovaně vracejí k předchozím titulům namísto toho, aby se soustředili na vytváření nových her. Zdá se však, že hlavní vývojový tým se skutečně plně zaměřuje na jiný projekt. Jordan Middler z redakce VGC informuje, že na vývoji The Last of Us Part 2 Remastered pracují výhradně noví zaměstnanci, kteří se tímto způsobem seznamují s pracovními postupy studia Naughty Dog.

Největším lákadlem je pravděpodobně výše zmíněný herní režim No Return, spojující prvky survivalu a roguelike módu, kde se chopíš postav, které doposud nebyly nikdy hratelné. Tvým úkolem bude čelit různorodým a náročným misím zaměřeným na likvidaci nakažených.

Na hráče a hráčky zde čekají pestré výzvy v ikonických oblastech z druhého dílu, které vyvrcholí souboji s náročnými bossy. Během hraní odemkneš klíčové předměty, které vylepší schopnosti tvé vybrané postavy či další hratelné hrdiny a jejich skiny.

Ⓒ Naughty Dog

Druhé lákadlo v podobě Lost Levels představuje poměrně netradiční doplněk, do kterého vývojáři z Naughty Dog zařadili několik scén, které byly původně vystřiženy z finální verze hry. Tyto scény samozřejmě nejsou zcela dokončené, ale spolu s komentářem vývojářů poskytují skvělý pohled do zákulisí a také odhalují dosud neznámé části hry.

K tomu všemu je k dispozici i komentovaný průvodce kampaní, ve kterém nás režisér Neil Druckmann, hlavní scénárista Halley Gross a tři herci hlavních postav, Troy Baker (Joel), Ashley Johnson (Ellie) a Laura Bailey (Abby), provedou dějem.

Stávající majitelé původní verze The Last of Us Part 2 pro PlayStation 4 mohou při uvedení na trh přejít na novou verzi The Last of Us Part 2 Remastered a přenést si i svůj postup za 10 dolarů, což je poměrně férová nabídka. O PC verzi zatím nebyly žádné zmínky.

Ve vybraných státech bude k dispozici také fyzická kopie hry s názvem W.L.F. Edition, která bude obsahovat steelbook, sadu fyzických sběratelských kartiček, které hlavní hrdinka sbírá ve hře, nášivku W.L.F a pár odznaků.

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.