Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Výběr z bankomatu bezpečně, rychle, bez karty a PINU? V pohodě, s Georgem to zvládneš

Nosit u sebe cash už je sice dávno out, ale občas zkrátka okolnosti nedají a potřebujeme si peníze někde vybrat. Víš ale, že teď místo po kartě můžeš sáhnout i po telefonu, a to aniž bys ho někam přikládal/a? S aplikací George od České spořitelny je totiž možné vybírat pomocí QR kódu. Jo a nepotřebuješ ani PIN.

Možnosti, jak zacházet se svými financemi, se neustále vyvíjí. A teď nemluvím o trhání si vlasů při obchodování s kryptoměnami. Málokdo z nás u sebe v dnešní době stále nosí hotovost, všichni si zvykli na placení kartou nebo pomocí technologie NFC.

V posledních letech se navíc popularitě velmi těší i QR platby. Slovní spojení „pak ti pošlu QRko“ používám s kámošema na denní bázi.

Teď si určitě říkáš, cože co? Ano, pomocí appky si můžeš vybrat z bankomatu peníze a nepotřebuješ k tomu ani kartu, a dokonce ani PIN.

K bezdotykovému výběru peněz z bankomatu České spořitelny nemusíš přikládat platební kartu, jen naskenuješ QR kód. Stačí se zkrátka přihlásit do aplikace, zvolit, kolik chceš vybrat, a poté během 15 minut naskenovat QR kód pomocí telefonu a peníze máš v ruce.

Výběr pomocí QR kódu ti tak ušetří další čas. Nebudeš muset na bankomat vůbec sahat, a navíc i elimuješ riziko, že zapomeneš kartu v bankomatu nebo si nevzpomeneš na PIN. Navíc tím, že ji u sebe nebudeš nosit, ji nemáš ani šanci ztratit nebo se nestane, že ti ji někdo ukradne.

Proč vybírat QR kódem?

  • Vybereš si peníze a nemusíš sahat na bankomat. 
  • Nepotřebuješ kartu ani PIN, všechno potvrdíš v mobilu.
  • Pozor, přes QR kód můžeš denně vybrat maximálně 10 tisíc korun.
  • U bankomatu strávíš jen pár sekund. 

Zkrátka pokud máš George, jsi dál než ostatní. Nemusíš s sebou už nikam nosit ani kartu a v klidu ji můžeš nechat ležet doma, jelikož George a QR výběry z bankomatů tě jistí.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.