Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vše, co potřebuješ vědět, než si pořídíš LED masku na domácí použití

Strašidelně vypadající masky dobývají mainstream a komunita beauty geeks s nimi zahlcuje sociální sítě. Co ale vlastně skutečně dělá červené a modré světlo s pletí? 

LED terapii původně proslavila NASA, která ji používala k léčbě astronautů ve vesmíru. Dlouhou dobu platilo, že si na LED ošetření pleti musíš zajít jen do ordinace svého dermatologa nebo si ji dopřát jako součást ošetření u kosmetičky. Jak se ale technologie vyvíjejí a vylepšují, stávají se domácí beauty gadgets přirozenou součástí naší každodenní rutiny. Jsou výkonnější, rychlejší a lepší než jejich předchůdci.

Co znamená zkratka LED?

LED je zkratka pro light emitting diode (světlo emitující dioda), zdroj světla, který svítí během ošetření na kůži a proniká do ní. Lze využít různé světelné vlnové délky – nejčastěji však modré a červené. Ve spojení s vhodně zvolenými produkty dokáže LED terapie léčit celou řadu kožních onemocnění od akné až po růžovku.

Jak fungují LED masky na doma?

„Výsledný efekt ošetření závisí na vlnové délce použitého světla, což ovlivňuje hloubku průniku do pleti a působení. Důležité také je, jak velký výkon má světelný zdroj a jak dlouho světlo na kůži působí,“ vysvětluje kosmetička Shani Darden, která používá LED masky jako součást svých profesionálních treatmentů. Nejrychlejší účinky uvidíš při použití krátkých pulzů světelných zdrojů s vyšším výkonem, jaké používají v ordinacích dermatologové a kosmetičky v salonech. 

Ani to však neznamená, že by LED masky na domácí použití nefungovaly. Musíš je jen používat pravidelně každý den po dobu několika týdnů a výsledky se dostaví. Při jejich používání se vždy řiď pokyny od výrobce, nakupuj je jen u ověřených prodejců, od důvěryhodných značek a rozhodně si nepořizuj levné napodobeniny z Amazonu.

Investice do kvalitní LED masky na doma, která se oficiálně prodává v EU, je sice větší, ale zato jednorázová. Osobně bych vybíral minimálně ty, jejichž cena začíná na třech tisících korun a výš. Já tu svou od Dr. Dennise Grosse mám už pátým rokem a nedám na ní dopustit.

Na co působí červené a modré světlo?

Při LED terapii vysílají přístroje světelné vlny hluboko do kůže, kde vyvolávají přirozené nitrobuněčné reakce. V závislosti na světle bude tvá pokožka reagovat různě. „Pokud je červené, kůže reaguje budováním a posilováním buněčné struktury. Výzkumy také potvrdily, že červené světlo působí na mazové žlázy, čímž snižuje množství cytokinů, které způsobují záněty a hrají roli při vzniku akné,“ upozorňuje Darden.

V případě modrého světla platí, že specifické vlnové délky ničí bakterie způsobující akné, a to vše bez poškození pokožky. V ordinacích a dostupných LED maskách na doma proto většinou najdeš právě diody s červeným nebo modrým světlem. 

Červené paprsky působí i jako prevence vzniku vrásek a zklidňují zarudnutí, modré pak proniká do hloubky a pomáhá léčit i těžší cystické akné. Světlo nezpůsobuje žádné popáleniny ani poškození kůže. Procedura je zcela bezbolestná, a pokud máš rád/a barevná světla, může být ošetření skutečně relaxační experience. A také příležitost k tomu udělat si cool selfíčko.

Pro jaký typ pleti je LED terapie vhodná?

Světelná terapie je vhodná pro všechny typy pleti, včetně problematické a citlivé.

Má LED terapie vedlejší účinky?

LED ošetření je velmi bezpečné a nemá žádné vedlejší účinky na pleť. V případě profesionální terapie v salonu je důležitá ochrana očí. 

Dá se při LED terapii opálit?

Ne. Světelná terapie nevyužívá UV záření, takže nehrozí žádné riziko spálení ani opálení.

Jak často LED masku používat?

Bez ohledu na to, jakou metodu světelné terapie zvolíš (ať už v salonu, nebo doma), nejlepší výsledky uvidíš, když budeš LED masku používat pravidelně – každý den alespoň 10 až 15 minut. Účinky světelné terapie jsou kumulativní.

Co dělat před LED terapií?

Pleť musí být před použitím LED masky čistá a bez makeupu. Dermatologové radí vyčistit obličej jemným cleanserem, který nevysušuje a nedráždí. Vzhledem k tomu, že jsou profesionální LED panely a masky v salonech daleko silnější a intenzivnější, dostaneš ochranné brýle, které chrání oči před světlem. Obvykle se LED ošetření dělá na závěr kosmetiky a trvá přibližně 15–20 minut. Délka domácí kúry závisí na nastavení masky, obvykle 3–15 minut.

Profi LED maska newyorského dermatologa Dennise Grosse nabízí hned tři stupně ošetření a pyšní se celkem 162 LED diodami. Cenově dostupnější verze od Skin Gym připomíná světelný štít, zatímco švédský tech start-up Foreo nabízí sonickou tyčinku s modrým světlem na lokální léčbu akné. Z následujícího výběru FOMO APPROVED beauty gadgets nové generace si snadno vybereš tu svou. Dej mi pak určitě vědět, jak ti LED maska zafungovala.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.