Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vlastnosti, které ti zaručí pevné přátelství

Navazování přátelství je jedna věc. Koho si za svého kamaráda vybereš, je však ještě o něco důležitější. Jaké vlastnosti tedy hledat, pokud chceš, aby tvé přátelství skutečně vydrželo?

Vyber si někoho, kdo je upřímný

Upřímný přítel je jedním z nejlepších přátel, jakého můžeš mít. Důvěra a upřímnost jsou základními kameny každého vztahu. Vybrat si přítele, který ti může říct svůj názor, je něco, co rozhodně oceníš. Možná ne v tu chvíli, ale až časem.

Upřímný kámoš ti zabrání vyjít z domu v příšerné zelené košili nebo ti řekne, že protějšek, kterého se chystáš pozvat na rande, nemá zájem.

Vyber si někoho, kdo pochopí tvoje odlišnosti, nedostatky i divný smysl pro humor

Všichni se rádi smějeme a občas uděláme něco, co druhého rozesměje, aniž bychom to zamýšleli. V tom je tvoje unikátnost! Vyber si takového kamaráda, který má stejný smysl pro humor a dokáže se smát s tebou, spíše než aby se smál tobě. Takoví lidé dokáží udělat z tvých nejistot přednosti, protože si budou vážit tvé výjimečnosti.

Zdroj: Pinterest

Vyber si někoho, kdo tu pro tebe bude, i když to bude těžký

Být kamarádem, když jsou věci skvělý a růžový, je snadná věc. Kdo při tobě ale stojí, když jsi v úzkých sám/sama a nevíš kudy kam? Opravdový kamarád totiž ví, že věci se v životě ne vždycky vyvíjí tak, jak bychom chtěli. Taky ví, že právě tohle jsou chvíle, kdy potřebuješ podporu více než obvykle.

Vyber si někoho, kdo stejnou měrou dává i bere

Asi každý z nás měl nebo má ve svém životě kamaráda, který od nás neustále něco vyžaduje – pozornost, uznání, čas, pochopení. Problém je v tom, že ne vždy dokáží lidé dát ve stejné míře nazpět to samé i druhému. Vztahy zkrátka zahrnují kompromisy.

Někdy uděláš to, co chce tvůj kamarád, i když to není úplně to, co by sis představoval/a. Stejně by to mělo fungovat i naopak. Když je vztah jednostranný, nakonec se cítíme naštvaní a frustrovaní a to není zdravé. Vyber si takového člověka, se kterým cítíš rovnováhu mezi dáváním a přijímáním.

Vyber si někoho, kdo má podobné zájmy

Vztahy jsou sice o kompromisech, ale daleko snáz se ti bude navazovat přátelství s někým, s kým můžeš sdílet své zájmy a názory. Zároveň to usnadňuje rozhodování o věcech, které můžete společně podnikat. Nemusíš si vybírat kamaráda, kterému se líbí každá maličkost, kterou děláš, ale měli byste mít nějaké společné zájmy.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.