Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vítěz MasterChefa: To až uvidí maminka, ta se posere

Skončil již šestý ročník české verze soutěže MasterChef. Vítězem se stal Martin Pecina. Kdo to je a čím se liší od předchozích vítězů, se dozvíš v článku.

Britská soutěž vznikla už v roce 1990, přičemž její česká verze od televize Nova běží od roku 2015. Show se těší vysoké sledovanosti, loňské finále sledovalo přes milion diváků. Podle průzkumu Mediaguru se tak jedná o nejsledovanější pořad v tuzemském prime timu.

Letošní série má 32 dílů, které se natáčely asi 50 dnů, přiznal letošní vítěz v podcastu Prostor X. Martin Pecina je známý svým téměř flegmatickým přístupem k „estrádě“ (a možná i k životu). Soutěže se zúčastnil údajně z hecu, během natáčení dokonce zvážil vlastní odchod, a ačkoliv ho váže smlouva, kvůli které si ze soutěže nesmí dělat legraci, některé jeho legendární repliky se do vysílání dostaly, řekl v rozhovoru pro DVTV. Pár z nich si můžeš připomenout na jeho Instagramu.

Martin Pecina je kromě kuchaře také typograf a grafik, vytváří design obalů knih a také minimalistické obrazy, které si můžeš zakoupit tady. Jeho lásku k písmenům rozpoznáš už při prvním pohledu na jeho tetování. Martinův minimalistický rukopis se promítá i do jeho vaření. Má v oblibě zaměřit svůj pokrm na jednu obyčejnou surovinu, jedno téma a uvařit tak třeba polévku z chleba.

Stal se také vítězem bagetové výzvy , prolomil tak kletbu, kdy doposud nikdo nevyhrál obojí. Úsměvné je, že sám Martin nemá fastfood rád a nenavštěvuje ho.

A jaký byl Martinův vítězný pokrm? Vytvořil zabijačkové menu se sladkou třešničkou na konci, a to v podobě zmrzliny ze slivovice. Vyhrál tak jeden milion korun a možnost pracovat v nové restauraci Radka Kašpárka, který je držitelem michelinské hvězdy.

V podobném duchu by se mohla nést i Martinova budoucí kuchařka, ve které by zároveň využil svou odbornost grafického designéra, prozradil pro Aktuálně.cz.