Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Víme, proč ti některé nové songy zní povědomě

Co mají Tove Lo, Ava Max, Charli XCX a další společného kromě toho, že se jedná o soudobé světové zpěvačky? Dávají starým hitovkám nový, popový kabát. Proto máš u jejich nejnovějších songů (správný) pocit, že už jsi je někde slyšel/a.

Teď, když devadesátky a nultá léta zažívají svou renesanci v módě, si logicky své místo zaslouží i na hudební scéně. Může se ti tak stát, že tvoji oblíbení interpreti vydají něco, co už jsi někdy slyšel/a. Nejedná se o kompletní covery, ale samply – umělci buď celý původní text či jeho část vytvoří znovu a melodii ponechají stejnou či ji mírně pozmění. Prozradíme ti, jaké původní skladby stojí za dnešními populárními hity.

1) Tove Lo – 2 Die 4

Pamatuješ si ještě na Crazy Froga, nebo si myslíš, že to byla jen noční můra? Minimálně já osobně nikdy nevytěsním písničku Axel F s videoklipem, kde tahle žába jede na neviditelné motorce jen v helmě a vestě. Song 2 Die 4 oslavuje jiný žabí hit, Popcorn. Tove Lo na svém youtubovém účtu k písni napsala: „We wanted to make a pop b*tch y2k experience,“ což se bezpochyby povedlo.

2) Rita Ora ft. Imanbek – Bang Bang

Právě Crazy Frogův Axel F inspiroval tohle tvůrčí duo. Jeho původ ale sahá ještě dál, až do osmdesátých let, kdy vyšla akční komedie Beverly Hills Cop v hlavní roli s Eddiem Murphym coby policistou Axelem Foleym. Tuto originální melodii k filmu složil Harold Faltermeyer, který mimo jiné pracoval na soundtracku letošního Top Gun: Maverick.

3) Ava Max – My Head & My Heart

Německá skupina ATC, která fungovala krátce na přelomu milénia a jejíž song Around The World (La La La La La) všichni známe (minimálně ve verzi od Avy Max), pochází původně z Ruska. Našel/a bys ji pod názvem Pesenka (česky písnička) od kapely Ruki Vverh.

4) Charli XCX ft. Rina Sawayama – Beg For You

Slova „You'll never see me again“ jsou další neodmyslitelnou součástí našich dětství – píseň Cry for you (September song) původně pochází od švédské zpěvačky Petry Marklund. Původní hit se z našeho seznamu od verze Charli XCX poslechově liší asi nejvíc. Charli známou frázi nahrazuje slovy „Oh, don't you leave me this way“.

5) Bebe Rexha ft. David Guetta – I'm Good (Blue)

Videoklip se zastaralou počítačovou grafikou a modrými mimozemšťany nám v paměti utkvěl asi podobně jako žabák. Tomuto hudebnímu duu posloužil jako předloha song Blue (Da Ba Dee) od italské kapely Eiffel 65 ve stylu eurodance.