Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Viktor Pešta uvolnil pás šampiona OKTAGONu!

Promotér organizace OKTAGON, Ondřej Novotný, potvrdil informaci, že UFC veterán a aktuální šampion polotěžké váhy Viktor Pešta podepsal smlouvu s jinou organizací, a přijde tak o titul šampiona v OKTAGONu.

Nebylo tajemstvím, že ke konci minulého roku přistálo Viktorovi na stůl hned několik nabídek od zahraničních organizací. Peštova touha zápasit ve Spojených státech byla silnější než pás šampiona polotěžké váhy, a tak se po několikaměsíčním zvažování rozhodl podepsat smlouvu s americkou organizací PFL – Professional Fighters League. S největší pravděpodobností uvidíme Viktora v následující sezóně, kde se během vyřazovacích bojů soupeří o pohádkovou výhru 1 milion dolarů.

“Nabídku na smlouvu zvažoval dlouhé měsíce, ve všem jsme mu vyšli vstříc, ale nakonec se rozhodl pro PFL,” informoval promotér OKTAGONu Ondřej Novotný pro Fight Club News.

Naposledy jsme Viktora Peštu mohli vidět na zářijovém turnaji OKTAGON 28, kde zvítězil nad německým tankem Stephanem Pützem, který nemohl v zápase pokračovat kvůli zranění. Právě z tohoto zápasu si Viktor odnesl titul šampiona, ale už ten večer bylo jasné, že Stephan bude chtít odvetu. Ta se měla původně konat na únorovém galavečeru OKTAGON 31 v pražské O2 aréně. S největší pravděpodobností se tohoto zápasu bohužel nikdy nedočkáme.

Pás šampiona polotěžké váhy OKTAGONu je tedy volný a my napjatě vyčkáváme, kdo se o titul utká jako první. S velkou pravděpodobností by to mohl být vítěz velmi očekávaného zápasu Xavier vs. Petrášek nebo již výše zmíněný Stephan Pütz.