Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: IG @veronikaticha__

Veronika Tichá: Moje práce je dream job všech Gen Z's

Veronika Tichá stojí za TikTokem StarDance a podílí se na tvorbě contentu pro Českou televizi. V dnešním rozhovoru jsme probraly celou cestu k jejímu dream jobu.

Jak ses vůbec dostala k práci pro ČT? 

Ještě když jsem studovala, tak jsem hledala brigádu ke studiu a narazila jsem na @ct_start, což je roční program pro stážisty v České televizi. Přihlásila jsem se na post videoeditorky pro sociální sítě. Udělala jsem úkol, který mi zadali, a o pár týdnů později mi volali z HR, že mě berou. Teď, 4. ledna, je to přesně rok, co tu pracuju, a jsem moc vděčná za tuhle skvělou příležitost a hlavně za super práci, která mě baví! Jak pravil Seba Šikl, je to dream job všech Gen Z’s.💘

Co pro ČT přesně tvoříš? 

Jsem videoeditorkou v týmu SoMe, to znamená, že náplní mé práce je podílení se na vytváření všemožných kampaní pro všechny naše ČT projekty, jako je třeba právě StarDance. Další velký projekt je třeba i Peče celá země. Ale jsou to taky menší věci, nastříhala jsem už nespočet upoutávek k seriálům a filmům, které jsou k vidění na Facebooku nebo na Instagramu ČT.

Pomohla ti práce v ČT k příležitosti vést celý TikTok StarDance?

Tiktok SD fungoval už v roce 2019 v předešlé řadě. K letošní řadě jsme tam kolem podzimu začali házet medailonky, které jsme pak postovali i na ostatní sítě ve zkrácené verzi. To teda moc nefungovalo

Když jsme s kolegyní šly točit pozvánky s porotci, tak jsme natočily i krátké video na telefon, kde se v různých prostřizích vystřídal každý porotce.

To se líbilo a mělo to i docela dobrý dosah. No a tam se ASI zrodil nápad, že bych se o ten TikTok mohla postarat já.

Od té doby jsem zahájila velkolepou TikTok research a kupila nápady!😄 Všechno jsem musela dát do jedné prezentace, obhájit nápad na poradě celého marketingového oddělení a bleskově jim ukázat, jak to ve zkratce na TT funguje – včetně algoritmu, for you page, toho, co tam frčí a jak moc jsou důležitý trendy a co bychom mohli implementovat do StarDance. 

Z toho dne mám mimochodem noční můry ještě teď, když si na to vzpomenu. Jsem nejhorší přednašeč a obhájce na světě. Už z obhajob klauzur a prezentací ve škole jsem byla vyřízená šest dní, ale to asi proberu spíš s mým terapeutem.

Co přesně byla náplň tvé práce? 

Na to, jak kolegové strašili s tím, že je SD jakožto největší projekt ČT šílenej a nikdo ho nechce dělat, protože je to časově i mentálně náročný, protože je to hroznej stres a na place je blázinec, tak já jsem si to docela užívala a ani jsem neměla moc mental breakdownů. 

Přesně to vypadalo tak, že já a můj lovely StarDance SoMe tým 💘😗 jsme jezdili na výstaviště do Holešovic čtvrtky nebo pátky na generálky, kde jsme normálně na kamery natáčeli ve VIP salonku různý zábavný extra obsah s páry, který pak šel na FB a IG. Většinou tam byl jeden videoeditor aka já a pak jeden projekťák, což byla Míša, která vymýšlela, co se bude točit. Ta si mimochodem zaslouží taky velkej S/O! 🌸

Videoeditor/ka staví “set”, je za kamerou a ještě zvučí. Ze začátku, když těch párů bylo deset, jsme tam trávili čas od rána do večera a jen jsme čekali, až budou mít volnou chvilku. Potom, když párů bylo míň a bylo víc času, jsem nabírala i content na TikTok – to jsem vymýšlela a točila na mobil.

Od října do prosince jsme všechny soboty od cca 10:00 do půlnoci trávili na place a nabírali všechno, co šlo, a postovali jsme jako o život. Byli jsme tam za SoMe většinou čtyři a každej měl svoji práci. Já měla na starost stories. A co všechno jsme za jednu sobotu vyprodukovali, můžete vidět na všech StarDance sockách. Kdo to spočítá, dostane ode mě zlatýho bludišťáka a pusu na čelo.🕺🏻💖

Jak velký podíl jsi měla na tom, co šlo ven? Musel to někdo další schválit, nebo jsi měla naprosto volnou ruku? 

Pokud jde o SD TikTok, tak tam jsem na tom měla velký podíl, ale v rámci nějakého společného brainstormingu. Taky jsem si s tím vyhrála, haha. Ale schvalovat se to samozřejmě musí, stále se jedná o obsah sdílený pod jménem veřejnoprávní televize, ne mým. ALE! Volnější to bylo v tom, že TikTok je ještě z pohledu většiny lidí, celkově i v televizi, taková nová, neobjevená i odsuzovaná platforma a obecně je to moc nezajímá, takže ten schvalovací proces je mnohem jednodušší. Což je super!

Stal se ti během této práce nějaký fuck up? Nebo bylo něco, s čím produkce nebo účastníci nesouhlasili, a musela jsi to smazat?

Haha, naštěstí ne. Jediné, co byl trošku průšvih, byl muj supr čupr TikTok s Miraiem, když dostal covid.🤧 To jsme smazali ještě dřív, než jsme to přidali.😅

Ale žádný účastník si nám na TikToky nestěžoval, spíš naopak.💘

Všechny nápady na content jak u ČT, tak StarDance byly z tvé hlavy? 

Na StarDance ano, na ČT TikTok ne – ten spravuje kolegyně/girl boss Nicole 💅, ale podílím se na tom zčásti taky. Něco vymýšlíme spolu, něco dělá sama, takže kredit jde především jí. Ale říkáme, že je to naše vymodlené dítě, lol.

Co jsi vlastně studovala? 

Mám bakaláře ze Západočeské univerzity designu a umění v oboru Multimediální design. Miluju Plzeň a celý to moje studentský období tam! A potřebuju, aby se Café Regner přestěhovalo do Prahy.😭

V lockdownu jsem rozjela magistra na @sutnarka💖 v Plzni na ZČU v oboru Fotografie, ale jak to bylo všechno on-line a tak, tak mě to VŮBEC nebavilo a přišlo mi to jako totální ztráta času a energie. A nesnáším zkouškový. Nejsem vůbec studijní typ.😅

Celý život jsem měla fakt hrozně špatný známky kromě výtvarky a počítače related předmětů. Takže děti moje nezoufejte. Prostě dělejte to, co vás baví, a možná se tím jednou budete živit!🥰

Chtěla by ses v tomto směru posouvat dál? Třeba na svém vlastním TikToku/jiných sociálních sítích?

Chtěla, jen nevím, jak moc konzistentní v tom budu. Ale baví mě to a hlavně naprosto zbožňuju komunitu na TikToku! To je něco, co žádná jiná platforma nemá

A všichni, co říkají, že jsou už na TikTok staří ufff 🚩, you’re done.☝🏻👩🏻

Co bylo pro tebe nejsložitější? Bylo například něco, co jsi se kvůli této práci musela naučit/doučit?

Tyjoo... Vím, že když jsem v mých začátcích v televizi musela na nějaké natáčení sama, tak jsem se na to připravovala psychicky minimálně dva dny, aby se nestal nějakej technickej fuck up, aby nebyl špatnej zvuk nebo nastavení kamery nebo tak něco. A pamatuju si, že moje první natáčení s Ondřejem Brzobohatým byl absolutní fail.😂 Ale přece jen se to použilo. Takže žádná katastrofa. 

A i kdyby byla, no tak proboha. Chybami se člověk učí přeci! Teď se nad tím pousmívám, ale v tu chvíli jsem myslela, že skočím ze střechy ČT. A taky mám hodný kolegy videoeditory, ti mě vyškolili a naučili mě, zač je toho loket ta naše práce.

Je něco, co tě překvapilo? 

Moc mile mě překvapilo, že na našem SD TikToku byl tak úžasnej feedback a že jsem v závěrečné řeči po posledním přenosu od generálního ředitele dostala veřejnou pochvalu. Haha. To byl pro všechny velkej ŠOK.

Je někdo, kdo tě inspiruje?

Velký pozitivní vliv na mě měli a mají moji kamarádi z vysoký, protože to jsou skvělý kreativní a pracovitý duše! ✨

Baví mě česká TikTok scéna. Miluju fakt, že se takhle generace nebojí projevit a že jsou tvůrci naprosto autentičtí. Inspirují mě lidi, co nemají potřebu si na nic hrát a nosí si, co chtějí, a dělají si, co chtějí – ať venku tancují, nebo zpívají na zastávce. A hlavně mě inspiruje to, že ať se cítí jakkoliv, tak se i bezprostředně projeví. I stan, jste hvězdy.

Máš nějaké oblíbené instagramové účty?

@thor.aya – Už dlouho bych chtěla vyzkoušet to, co dělá ona, v Česku, ale ještě jsem nesebrala odvahu, a než ji seberu, bude to dělat někdo jinej. 💀

@d.3b4 

@curlyfrysfeed

@missjoslin 

@mikzazon

@marta_sierra – To byla moje inspirace pro SD

@zuzana_caputova IKONA!

Fun otázky na závěr

Jak vypadal tvůj Spotify Wrapped? Co ráda posloucháš?

Miluju všechno, co dělá Remi Wolf! Ta byla na první příčce. Pak byl BROCKHAMPTON, Jaden, Jorja Smith a Lauryn Hill. Ale poslouchám všechno. Někdo někde řekl, že lidi, co poslouchají jen jeden žánr, nemají city. A já si to myslím taky.😅 Po ránu si často pouštím Kanyeho a jeho Sunday service, když jdu do práce – tak agresivní rap, nevím proč. Když se chci soustředit nebo čtu, tak klasickou hudbu, a když uklízím nebo vařím, tak podcasty.

Celebrity crush?

Zendaya. 

A Mikýř haha.

Oblíbený make-up produkt?

Brow Setter od Benefitu.

Máš nějakou guilty pleasure?

Reality shows na Netflixu, špatný romantický komedie a spicy červenou knihovnu.🌶

Něco, co bys ráda vzkázala FOMO čtenářům?

Nebojte se dělat to, co vás baví a co vám dává smysl. Pokud to nikomu neubližuje, tak si věřte a dělejte, co chcete.

Neberte si osobně nic od někoho, ke komu byste si nešli pro radu. 

Všechno, čím si právě procházíte, funguje ve váš prospěch. Dělejte hezká gesta, aniž byste za ně očekávali odměnu. Buďte na sebe hodní, opatrujte se a čtěte Heyfomo.cz, jsou skvělí! 

Děkuju Vám!💘