Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vémola je šampionem! Do klece nastoupil jako král (doslova) a taky z ní tak odešel

Nejkrásnější MMA turnaj roku je za námi. Vyprodaná pražská Štvanice byla plná skvělých zápasů i velkých překvapení. Galavečeru vévodil souboj o titul polotěžké váhy, do kterého Karlos Vémola nastoupil v trůnu s korunou na hlavě. Srbský vyzyvatel Aleksandar Ilič samozvaného krále z trůnu nesesadil a prohrál hned v prvním kole.

Nástup a triumf Karlose Vémoly

Jeden z nejpopulárnějších českých zápasníků „Terminátor“ uzavřel finále turnaje OKTAGON 34 ve velkém stylu. Ke kleci se nechal donést na trůnu, s korunou na hlavě a v pozadí mu zněl zesnulý zpěvák Karel Gott a jeho slavná píseň Být stále mlád.

Sbrský soupeř Aleksandar Ilič při nástupu Vémoly kroutil hlavou. Při vstupu do klece se nepozdravili.

Souboj odstartoval ve svižném tempu. Během prvních sekund se Vémola doslova vrhnul za Iličem, kterého trefil a následně strhl na zem. Šestatřicetiletý Terminátor rozdal několik tvrdých loktů a v momentě, kdy si to srbský Joker nepohlídal, dokázal najít prostor ke škrcení. Ilič byl nucen po necelých čtyřech minutách zápasu odklepat, Vémola se však rozhodl Srba potrestat za jeho drzé nadávky a držel ho v sevření i po kapitulaci. Rozhodčí musel zasáhnout, aby Terminátora od poraženého soupeře odtrhl.

Zase to dopadlo přesně tak, jak jsem říkal. Ty mluvíš o tom, že mám na sebe velký tlak, ale já ho dokážou vyvinout i na soupeře. Říkal, že to bude čekat, oni to všichni čekají, ale nedokážou to zastavit. Ty víš dobře, jak reaguju, když mi někoho pošlete. Všichni, co říkají, že si vybírám soupeře, můžou jít do p**ele! Klidně půjdu pro titul v těžké váze a stanu se šampionem tří divizí. Pokud je to o titul, tak mi dejte kohokoliv.
uvedl sebevědomě Karlos Vémola v pozápasovém rozhovoru

Vémola úspěšně ukořistil pás šampiona v polotěžké váze (do 93 kg). Krátce potom oznámil, že si vezme pás i ve střední váze (do 84 kg) a vyzval k souboji držitele titulu Patrika Kincla.

Ještě tady lítá nějaká malá tlustá sedmasedmdesátka s mým pásem... V prosinci bych si pro ten pás rád přišel, má ho půjčený to malý hovado a já bych si ho vzal zpátky domů.
vyzval Karlos Vémola šampiona střední váhy Patrika Kincla, kterého už v minulosti jednou porazil

Duelu Vémola vs. Ilič předcházel nebývale ostrý trashtalk plný drzých útoků, které jsou u Vémolových soupeřů nevídané. Srbský Joker se do Terminátora tvrdě opřel, a dokonce zveřejnil intimní video, na kterém měl být údajně vidět Vémolův penis. Karlos za to sliboval peklo, které mu taky ukázal. Ilič se však po zápase snažil vysvětlit, proč zvolil takový přístup a také v čem se liší od většiny soupeřů před ním.

Udělal jsem vše pro to, abych ten zápas pořádně vyhajpoval. Nejsem žádný hlupák. Dobře jsem si uvědomoval, kdo Karlos je a že je to skvělý zápasník s bohatými zkušenostmi. Na pozici, jaké je, je z nějakého důvodu. Tohle je byznys. Pokud chcete promovat zápas, tak se diváci musí bavit. Znalci sportu samozřejmě dobře vědí, jaké jsou okolnosti, ale je třeba nalákat a navnadit i běžné lidi. Je třeba, aby cítili to napětí, a já jsem udělal vše pro to, aby to tak bylo. Lepší vyhrál a já to beru. Nebudu se nijak vymlouvat. Mám na sobě sluneční brýle, protože mám doma malé princezny a nechci, aby viděly, jak jsem rozsekaný.
uvedl Aleksandar Ilič na tiskové konferenci.

Nejkrásnější turnaj roku na pražské Štvanici je za námi. OKTAGON zde kromě skvělých zápasů také odhalil plány do budoucna. Nejbližší galavečer OKTAGON 35 se odehraje 17. září v Brně, kde uvidíme zápas ve výzvě Kdo přežije, ve kterém poměří síly učástníci televizní show Survivor Nathan Christián Dzaba a Adam Raiter. Hlavním zápasem večera pak bude duel o titul střední váhy mezi Patrikem Kinclem a Franouzem Alexem Lohorém.

Následující měsíc, konkrétně 15. října, se OKTAGON znovu podívá za hranice Česka a Slovenska a turnaj s číslovkou 36 podruhé rozbouří Německou Festhalle ve Frankfurtu s obrovským tahákem, ve kterém uvidíme vítěze bitvy o Německo a #1 v žebříčku polotěžké váhy Stephana Pütze v souboji s českým vyzyvatelem a miláčkem publika Milošem Petráškem.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.