Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Velkolepý návrat Lucie Pudilové do UFC!

Po dva a půl roku trvající pauze je zpět! Lucie Pudilová na turnaji UFC 278 zvítězila v druhém kole technickým knockoutem. V Salt Lake City ukončila čínskou soupeřku Wu Ja-nan tvrdými lokty.

Rodačka z Příbrami je první a zatím jedinou českou MMA zápasnicí, která se probojovala až do elitní soutěže UFC. V organizaci kývla na první duel v březnu 2017 a za své tříleté působení si zde připsala na konto sedm zápasů, z toho dva vítězné.

Po odchodu z UFC v lednu 2020 si osmadvacetiletá Pudilová vybrala jako další místo svého působení československou organizaci OKTAGON, kde ze šesti klání odcházela pětkrát jako vítězka. Svými výkony a kladnou sérií výher si jako první československý zápasník vydřela druhou šanci v hlavní světové lize, kterou dokonale využila a v noci na dnešek ukázala, proč do UFC právem patří.

Velkolepý triumf v podobě tvrdých loktů a přesných úderů. Pudilová předvedla výrazné zlepšení a nedala čínské soupeřce Wu Ja-nan ani nejmenší šanci.

Už v prvním kole byla Pudilová jasně dominantní a povedlo se jí strhnout soupeřku k zemi. V druhém kole však nasadila vražedné tempo a dostala čínskou soupeřku do situace, ze které ji zachránil až rozhodčí, který duel ukončil po několika přesně trefených loktech do obličeje. Pudilová si ze Salt Lake City odváží výhru technickým knockoutem ze zápasu na hlavní kartě UFC 278.

„Nemůžu uvěřit, že jsem zpátky v UFC. Děkuji všem, kdo mi pomohli, děkuji svému týmu. Ahoj Česká republiko a dobré ráno Dubline!“
Lucie Pudilová

Pudilová už delší dobu trénuje v Straight Blast Gymu v Dublinu, kde její přípravu vede John Kavanagh, který vychoval i irského bývalého šampiona Conora McGregora. Její dnešní triumf je důkazem, že jí spolupráce s Kavanaghem svědčí.

„Pracovala jsem hodně na boji na zemi. V Irsku je mnoho skvělých grapplerů. A můj kouč má černý pásek a pomohl mi se zlepšit, teď půjdeme s mým týmem na párty."
Zakončila Lucie Pudilová rozhovor na pozápasové konferenci

Cesta poražené Wu Ja-nan v UFC zřejmě dneškem končí. Čtvrtá prohra v řadě znamená ve valné většině případů odchod z organizace, ovšem její přemožitelka je živým důkazem toho, že v UFC kleci nemusela bojovat naposledy.

Další kroky české bojovnice prozatím nejsou známy. Po velmi tvrdé cestě z pozice outsidera Pudilová zatím nepřemýšlí nad dalšímy kroky, tak uvidíme, co si pro ni UFC připraví.