Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

V Praze dnes proběhne free studentská fashion show. Přijď se podívat!

Jestli na sobotu nemáš plány, tak by tě mohla zaujmout studentská fashion show (SFS VISION) v Kolektoru, která podporuje mladé návrháře a návrhářky.

Jde o pokračování jarní přehlídky SFS23, kterou uspořádalo studentstvo arts managementu a konala se v Pragovce. Původní přehlídka byla výsledkem celosemestrální práce studentů a studentek, kteří chtěli dát prostor mladým návrhářům a návrhářkám.

Abychom si zkrátili čekání na jarní SFS24, tak už tuhle sobotu 11. listopadu v Kolektoru proběhne SFS VISION – a tato akce bude otevřená všem! Cílem je opět dát prostor mladým návrhářům a návrhářkám, aby se dostali do povědomí širší společnosti.

Místo bylo opět pečlivě vybráno, Kolektor Café ve Veletržním paláci se nachází v Holešovicích a jde o kulturně významné místo. Potkává se tady umění, architektura, gastronomie a móda – je to prostě fakt cool místo, kde každý z nás aspoň jednou byl (a pokud ne, je čas to napravit).

Budou tady jak známá jména z jara, tak i nové tváře, můžeš se těšit na návrhy Terezy Pirklové, Emy Domanické, Jeremiáše Fürsta, Veroniky Hájkové, Tomáše Sedláčka a dalších.

Přehlídka bude mít jeden delší blok, kde se objeví práce všech návrhářek a návrhářů, a poté bude program plný hudby pokračovat až do půlnoci.

  • Kdy : 11. 11.
  • Kde : Kolektor café
  • V kolik : 18:00
  • Pro koho : pro všechny
  • Cena za vstup : 0 Kč

Kdo za projektem stojí?

Studentstvo! WE LOVE THAT. Organizátorský tým se skládá z devíti lidí, kteří se věnují oboru arts management na VŠE v Praze a jsou jak z bakalářského, tak i magisterského studia. Celá skupina se dala dohromady při prvním ročníku této akce.

Dvě jména stojí za tímto projektem primárně a to jsou: Polina Bogoslavets a Šimon Běhan, kterých jsme se zeptali na 3 otázky.

Proč jste s tím začali?

Koncept SFS původně vznikl v rámci školního předmětu jako námi navrhnuté náhradní zadání namísto původního projektu, ze kterého z různých důvodů sešlo. Poli už měla dlouho v hlavě nápad uspořádat módní přehlídku pro studenty návrhářských škol a ukázat v Praze mladé talenty z celé republiky. Šlo také o spojení se začínajícími hudebníky, jinými umělci a vytvořit event, kde se můžou potkat kreativci z různých odvětví a později spolu i tvořit. Všem se nápad líbil, a tak jsme se do toho v dubnu 2023 pustili. Společně s celým týmem jsme dotvořili původní myšlenku a vznikla z toho finální podoba eventu – SFS23, kterou mohli návštěvníci zažít 5. 5. v Pragovce. Celým projektem jsme od začátku chtěli poukázat na to, že je mezi mladou generací spousta talentovaných lidí, kteří jen nemají možnost a prostor se pořádně ukázat veřejnosti. Kvůli tomu také chceme udržovat naši myšlenku „studenti – studentům“ v co nejvíce aspektech akce. Z původního týmu jsme se spolu s nejbližším kruhem lidí rozhodli v projektu pokračovat, jelikož nám to dává smysl a chceme, aby se SFS rozrůstalo, a doplnilo tak jiné fashion eventy, které již na českém trhu existují.

Kam byste to chtěli posunout?

Rádi bychom ze SFS vybudovali zaběhlou akci, která posouvá mladé designery, modely a další umělce blíže k úspěchu - tak, jak se nám to podařilo na jaře. Do budoucna bychom rádi přidali k jarnímu eventu i podzimní, abychom obsahem pokryli obě fashion sezóny. Původní plán se nemění - stále nám jde o vytvoření platformy pro mladé tvůrce, aby měli prostor se více zviditelnit. Samozřejmě možností k růstu je mnoho a my máme stanovené cíle, kterých bychom chtěli v nejbližších letech dosáhnout. Chystáme několik kolaborací na jaro, nový nádech našeho konceptu a také pár překvapení (možná i začátkem roku), která ale zatím nechceme prozrazovat. Určitě ale nebudeme zůstávat na místě a chceme s každou další show přinášet návštěvníkům dávku inspirace a nezapomenutelný zážitek.

Co čekat teď?

Chtěli jsme zkrátit návštěvníkům dobu čekání na jarní SFS24, a proto jsme se rozhodli uspořádat ještě jednu akci letos. Již tuto sobotu, 11. listopadu od 18:00, proběhne v Kolektor Café event SFS VISION, jehož cílem je předvést naši vizi a koncept (o čem SFS je) široké veřejnosti. To je také důvod, proč jsme se protentokrát vydali cestou veřejné akce, na kterou může přijít opravdu kdokoliv a na vlastní oči se přesvědčit, čeho jsou mladí lidi schopni. Žádné vstupenky se tedy nekupují, ale na místě bude možnost podpořit event a umělce, kteří se na něm podíleli pomocí QR kódu. Během celovečerní akce se můžou návštěvníci těšit na fashion show (od 20:00), kde představí své kolekce celkem 11 designérů z různých škol napříč celou republikou. Dále bude následovat afterparty, v rámci které svůj set zahrají nevertouch a Rainer. Věříme, že takové zpestření sobotního večera ocení jak milovníci fashion eventů, tak i ostatní. S týmem se na všechny návštěvníky moc těšíme!

P.S. od od vedoucích projektu Poli a Šimona: Doporučujeme přijít dřív, dát si drink na baru a najit si místo s nejlepším výhledem na runway.