Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

UNCOVERED SPOTS: červenec

Po celé České republice máme nespočet šikovných lidí, ať už jsou to umělci, kuchaři, návrháři, či kutilové, o kterých spousta z nás nemá nejmenší tušení. Tato rubrika se ti pokusí rozšířit obzory napříč všemi odvětvími, abys měl/a možnost poznávat nové lidi, místa či značky, které tě budou inspirovat a bavit.

RESTAURACE

ZEM PRAGUE

Za měsíc červenec mě rozhodně nadchla má poslední návštěva v restauraci Zem Prague, která je součástí nádherného nového pražského hotelu Andaz. Společně s mou kamarádkou Debi, která mě na tuto fantastickou večeři pozvala, jsme měly možnost ochutnat nespočet zajímavých jídel. Mým největším favoritem byl zcela jistě smažený mrkvový řízek s kedlubnovým veluté, nakládanou kedlubnou, lanýži a petrželovým olejem. Tento krásný gastronomický zážitek doprovází originální interiérový design, který dokonale koresponduje s jídelním menu.

OBCHOD

SĒLAH

Concept store Sēlah, který se nachází na Vinohradech, je mou absolutní srdcovkou už několik let. V tomto úchvatném, avšak menším obchůdku najdeš nespočet kvalitních a krásných výrobků od český umělců a značek. Kromě originálních produktů se jedná o kouzelný pop-up space a menší espresso bar, kde ti připraví i vynikající kávu. Mými oblíbenci jsou například hrnečky od Barbory Cervenové, slánky od značky BUDU nebo třeba keramické zázraky od KERA ateliér.

ZNAČKA

JAZA BY AND

Toto kouzelné místo bylo založeno již v roce 1990 babičkou nynější majitelky Andrey. Dříve fungovalo hlavně jako ateliér, který zaměstnával několik šikovných švadlen, jež vytvářely kvalitní dámskou módu. Andrea se v současné době snaží na tuto tradici navázat šitím udržitelné dámské módy. V ateliéru najdeš ale i pár menswearových kousků. Svoje kolekce a oblečení šije pouze v omezených počtech, aby si každý z nich zachoval svoji jedinečnost. Onen udržitelný ráj s lokální módou se nachází v samém srdci Brna a rozhodně doporučuji ho navštívit!

KAVÁRNA

MARINĀDA VINIČNÍ DŮM

Na mé cestě na jižní Moravu jsem na doporučení Lukáše Hejlíka a jeho Gastromapy navštívila kavárnu a boutique hotel Marināda viniční dům. Byla jsem uchvácena nádhernou kombinací skandinávského interiérového designu s českou tradicí. Domácí buchty, plněné knedlíky a výborné víno a tapas, které si zde můžeš dát, stojí za cestu do Pavlova. Pokud sem vyrazíš v teplých měsících, rozhodně doporučuju posedět na zahrádce.

OSTATNÍ

ARCHEOPARK PAVLOV

Po osvěžující zastávce na ledové kafe a domácí dortík vyraz pěšky do archeoparku Pavlov, ve kterém se nachází malebné muzeum historie plné zajímavých výstav. Mně osobně celé místo, nacházející se vedle vodní nádrže Nové Mlýny, připomínalo svou atmosférou Norsko. Posuď sám/sama, až ho navštívíš.