Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

(UN)COVERED SPOTS: Leden

Po celé České republice máme nespočet šikovných lidí, ať už jsou to umělci, kuchaři, návrháři, či kutilové, o kterých spousta z nás nemá nejmenší tušení. Tato rubrika se ti pokusí rozšířit obzory, abys měl/a možnost poznávat nové lidi, místa či značky, které tě budou inspirovat a bavit.

RESTAURACE

MANYA SUSHI & SAKE IZAKAYA

Nádherná restaurace v srdci Brna, která stojí za návštěvu. Nádherný interiér skvěle doprovází vynikající jídlo. Restaurace je inspirovaná japonským izakaya, což je tradiční hospůdka, kam se japonští salarymani chodí odreagovat, napít se sake a dobře se najíst. Ideální místo jak na oběd s kamarády, tak na večerní rande.

OBCHOD

VIA CONCEPT STORE

Nedávno jsem konečně měla možnost navštívit poměrně nově otevřený pražský obchod s názvem Via Concept Store v Kozí ulici na Praze 1. Interiér obchodu je naprosto úchvatný a evokuje ve mně berlínskou atmosféru. Najdeš zde mnoho zahraničních značek, které jinde nekoupíš. Mezi mé oblíbené patří Agolde, Citizens of Humanity, JNBY nebo česká značka Kintsugi, vyrábějící krásné parfémy.

ZNAČKA

ADEMI

Značku Ademi založila mladá designérka Adéla Mitrengová. Prostřednictvím svých návrhů se snaží podpořit princip kvality nad kvantitou, českou lokální tvorbu a udržitelnost. Své kabelky šije z prvotřídní italské kůže Gruppo Mastrotto, která je vysoce udržitelným materiálem, což ještě umocňuje fakt, že ho Adéla zpracovává do posledního odřezku. Ty nejmenší se využijí na malé součástky na kabelkách, z větších se ušijí například klíčenky.

KAVÁRNA

INVENTÁŘ

Kavárna a pekárna s názvem Inventář je novým konceptem navazujícím na projekt Maličko, který se soustředí na sladké pečení a výrobu domácího chleba. Inventář je tak konečně místem, kde si jejich produkty můžeš v klidu vychutnat spolu s dobrou kávou. Interiér netvořil žádný designér, ale majitelé sami, takže můžeš nasát pravou domácí atmosféru. Pokud nejsi na sladké, ochutnej jejich domácí chleba s poctivou křupavou kůrkou. Chleba vyrábí z kvasu bez jakýchkoliv nepřirozených příkras. S máslem a solí ideál!

Otevřeno mají od 26. 1. na adrese Brněnská 1310/8 v Ústí nad Labem.

OSTATNÍ

THE TAPES

Lucie Minářová nedávno přejmenovala svůj starý podcast The Healthy Tapes na The Tapes. Pomocí rebrandingu se chce soustředit na novou tvorbu, která se bude týkat fitness, zdravého životního stylu a mentálního zdraví. V této etapě svého života už nechce škatulkovat návyky jako zdravé a nezdravé, i proto se rozhodla podcast přejmenovat.

Pokud hledáš něco na odpočinkový poslech nebo se chceš dozvědět něco nového, vřele doporučuji!