Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Umělecký projekt QUEER ALL YEAR podporuje LGBTQ+ komunitu skrze uměleckou realizaci v Praze

Projekt QUEER ALL YEAR, vedený spolkem PRAHO! project, spolupracující s aktivistou Kryštofem Stupkou a ilustrátorem Petrem Polákem přináší uměleckou realizaci zaměřenou na LGBTQ+ komunitu v Praze.

V dnešním světě, kde je chápání a akceptace LGBTQ+ komunity stále často problémové, se stává umění silným nástrojem pro změnu. Projekt QUEER ALL YEAR, který vzniká pod spolkem PRAHO! project ve spolupráci s aktivistou Kryštofem Stupkou a ilustrátorem Petrem Polákem, nabízí jedinečnou uměleckou realizaci, která bude umístěna ve dvou podchodech a přilehlém parku na Fügnerově náměstí v Praze 2. Tento projekt má za cíl oslovit veřejnost, vyvolat diskuzi a podporovat větší soudržnost v odlišných společenských skupinách.

Projekt QUEER ALL YEAR získal podporu od Magistrátu hlavního města Prahy, Galerie hlavního města Prahy a Technické správy komunikací Praha. PRAHO! project, který stojí za touto uměleckou iniciativou, vznikl v říjnu 2021 a má za sebou již několik uměleckých instalací ve veřejném prostoru města.

V České republice se podle studií nachází přes 300 tisíc lidí, kteří se domnívají, že by homosexualita neměla být tolerována. Další 3,1 milionu lidí stojí za názorem, že by stejnopohlavním párům nemělo být umožněno adoptovat děti. Realizace QUEER ALL YEAR si klade za cíl čelit současné situaci v České republice pozitivním přijetím a oslavou. Tvorbou poutavé umělecké instalace, která svou rozmanitostí oslavuje podporu porozumění celé komunity, se projekt snaží o vytvoření prostředí v Praze, kde se každý jedinec cítí bezpečně bez ohledu na svou sexuální orientaci či genderovou identitu.
autorka projektu PRAHO! project, která si přeje zůstat v anonymitě

Hlavní cíle projektu

  • Snaží se oslovit náhodné lidi a vytrhnout je z rutinní šedi každodenního života.
  • Bojuje proti exkluzivitě umění v galeriích a místo toho ho představuje ve veřejném prostoru.
  • Usiluje o propojení společnosti a upozornění na skutečnost, že i v zdánlivě vzdáleném světě můžeme být blíže, než si myslíme.
Na rozdíl od práce aktivistů se snažíme o navázání debaty za účelem změny perspektivy. Realizace ve veřejném prostoru obohacená o QR kódy a rozšířenou realitu vytvoří celoroční svědectví o rozmanitosti a odolnosti LGBTQ+ komunity. Výtvarné dílo navržené oceněným ilustrátorem Petrem Polákem bude sloužit jako celistvost queer komunity, a to jak v jejích radostech, tak v jejích bojích. Celý výtvarný návrh je zpracován takovým způsobem, aby podtrhoval posun ve vnímání a zpochybňování předsudků.
autorka projektu PRAHO! project, která si přeje zůstat v anonymitě

Vernisáž projektu se chystá na 13. srpna.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.