Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

UFC 280: Makhmud Muradov se v Abú Dhabí utká se šest let neporaženým Brazilcem

Nejprestižnější organizace světa UFC se 22. října vrací do Abú Dhabí s nabitou zápasovou kartou, která je považována za tu nejlepší letošního roku. V rámci PRELIMS karty uvidíme v akci i Makhmuda Muradova, který je českým fanouškům dobře známý.

Blíží se čas největší MMA události roku. Celému turnaji s číslovkou 280 vévodí zápas o titul v lehké váze mezi bývalým šampionem Charlesem Oliveirou (33-8) a na vrchol vycházejícím Islamem Machačevem (22-1). Brazilec Oliveira je od roku 2018 na vlně jedenácti výher v řadě. O titul šampiona nepřišel v boji, byl mu odebrán za nesplnění váhového limitu před květnovým soubojem s Justinem Gaethjem (23-4).

Zdroj: UFC

Hlavním předzápasem celého večera pak bude druhá bitva o pás šampiona, která taktéž upoutá pozornost fanoušků. Král bantamové váhy Aljamain Sterling (21-3) se utká s bývalým držitelem titulu TJ Dillashawem (17-4). Pro Sterlinga to bude druhá obhajoba titulu ve váze do 62 kilogramů. Dillashaw se vrací po dvouletém odpykaném trestu nucené pauzy, kterou na něj uvrhla USADA (Americká antidopingová agentura) za užívání testosteronu. Ze stejného důvodu mu byl odebrán i pás šampiona, jenž si je odhodlaný v sobotu večer vzít zpět.

České diváky však bude mimo hlavní karty zajímat i zápas v rámci PRELIMS, ve kterém se utká Makhmud Muradov (25-7) a brazilský tvrďák Caio Borralho (12-1), který do boje přichází s působivou sérií jedenácti výher v řadě. Brazilec prohrál naposledy v lednu 2015.

Muradov vstupuje do svého pátého UFC zápasu po čtrnácti měsících od poslední porážky, ve které mu Američan Gerald Meerschaert (35-15) ukončil dobře nasazeným škrcením řadu tří po sobě jdoucích vítězství. Makhmudovo skóre v UFC je momentálně tři výhry a jedna porážka.

Uzbek, který dlouhou dobu trénoval a bojoval v České republice, je i přes dvojnásobnou zápasovou zkušenost u sázkových kanceláří outsiderem. Borralho se do organizace dostal skrz talentovou soutěž Dana White's Contender Series, ve které prezident UFC nechává porovnávat síly vycházející hvězdy tohoto sportu, aby se utkaly o získání smlouvy s UFC. Po tomto triumfu Brazilec následně zvítězil v dalších dvou zápasech, Muradov však bude jeho nejzkušenější soupeř.

FOMO TIP: Turnaj UFC 280: Oliveira vs. Machačev můžeš sledovat s českým komentářem v sobotu 22. října od 18:00 hodin na stanici Premier Sport.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.