Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tvůrci hry Fortnite hlásí propadák. Hra Rumbleverse končí po pěti měsících od vydání

Vydavatelské studio Epic Games, které stojí za celosvětovým hitem Fortnite, definitivně uzavírá projekt Rumbleverse. Že jsi o hře nikdy neslyšel/a? Přesně to je důvod, proč byl vývoj ukončen. Hra zkrátka neuspěla a 28. února budou servery vyřazeny z provozu jednou provždy.

Rumbleverse byl poprvé oznámen koncem roku 2021. Jedná se o battle royale hru pro 40 hráčů zaměřenou na boj zblízka. Dle vývojářů ze společnosti Iron Galaxy se mělo jednat o „velké zábavné hřiště, kde se neustále dějí velkolepé věci“, což se očividně nepovedlo. Původně měla být hra spuštěna loni v únoru, ale nakonec dorazila až 18. srpna poté, co se studio rozhodlo její vydání odložit, aby byl dostatek prostoru na „zdokonalení zážitku“, což se asi taky nepovedlo.

Rumbleverse | ⒸIron Galaxy & Epic Games

O pět měsíců později studio Iron Galaxy a vydavatel Epic Games oznámili konec Rumbleverse a potvrdili, že servery budou vypnuty 28. února v 16:00.

Ačkoli nebyla v oficiálním vyjádření uvedena příčina konce hry, zdá se, že Rumbleverse zkrátka nedokázal zaujmout dostatečně velké publikum, které by hru udrželo naživu. Bohužel už v počátečních fázích hry byly čekací doby mezi zápasy katastrofálně dlouhé a bylo poměrně jasné, že se na herních serverech pohybuje jen minimum hráčů.

Rumbleverse | ⒸIron Galaxy & Epic Games

Nedostatečná popularita tento problém ještě umocňovala. Méně hráčů totiž znamenalo delší čekací doby, což vedlo k ještě většímu úbytku.

Rumbleverse je i přes svoje kvality zkrátka jednou z dalších obětí moderního gamingu. Free-to-play hra, která je závislá na konzistentním hraní tisíců hráčů naráz a nákupech kosmetických doplňků, které udržují hru v pohybu po finanční stránce.

Rumbleverse | ⒸIron Galaxy & Epic Games

Když ale o naši pozornost soupeří tolik her postavených na stejném principu, není možné, abychom je stíhali všechny. Rumbleverse vypadal dobře na papíře, ale pro další takové počiny už na herním trhu zkrátka není místo.

V důsledku toho hra 28. února navždy končí. Všichni hráči, kteří v Rumbleverse utratili reálné peníze, mají nárok na jejich vrácení. Kromě toho byl současný battle pass udělen zdarma všem, příjem zkušenostních bodů se zdvojnásobil a další doplňky jsou dostupné bez poplatků, což je hezké gesto... Těch posledních pět lidí, kteří Rumbleverse ještě hrají, to jistě ocení.

Rumbleverse | ⒸIron Galaxy & Epic Games

Co víc k tomu napsat? Rumbleverse dělal po herní stránce hodně věcí dobře, ale vybral si špatnou dobu. A ještě horší monetizační strategii. Battle pass a skiny? Vážně? Jak originální.

Na druhou stranu jsem si jistý, že se vývojářské studio Iron Galaxy poučilo a jejich další dílo bude úspěšnější. Vydavatelé z Epic Games nyní vidí, že ne každá hra může být další Fortnite. Sbohem, Rumbleverse, budeš nám chybět! Než na tebe za měsíc všichni nadobro zapomeneme.

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.