Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travel guide: Na víkend do Vídně!

Nevíš, co dělat o prodlouženém víkendu? Mám pro tebe super tip na krátký výlet do zahraničí s cestovatelskými radami i místními vychytávkami!

Kam jinam by to mohlo být než k našim sousedům a bývalým spoluobčanům Rakušákům. Občas to jsou takoví studení čumáci, nicméně ve Vídni to mají krásné!

Proč jet do zrovna Vídně?

Pokud miluješ objevování nových míst plných architektury, módy a historie s kombinací skvělého gastra a nočního života, Vienna it is! Doporučuji jet buď v létě, kdy je Vídeň plná barev, nebo v zimě, kdy je naopak plná vánočních trhů! Tady máš tipy na letní / (pod)zimní návštěvu!


Co dělat ve Vídni?

Historické klasiky:

Jedna z nejzachovalejších památek Rakouska vůbec je palác Schönbrunn. Obklopen je těmi nejkrásnějšími zahradami, na kterých je mimo jiné i stavba Gloriette, ve které si můžeš dát top snídani i s živou hudbou (jedna velká romantika <3). Když tu budeš, nesmíš zapomenout navštívit Schönbrunnskou zoo, kde najdeš pavilon s pandami! 🐼

Na druhém místě jsou definitivně paláce v centru města: Hofburg a Belvedere. K Hofburgu si doporučuji vzít knížku a můj oblíbený bubble tea z Tea Plus a jít si sednout přímo před něj, do obrovského parku, kde chillujou místní Vídeňáci. Přímo u něj je i botanická zahrada pro milovníky přírody!

Další kultura, která je potřeba navštívit, už je poměrně blízko u sebe v centru! Takové kolečko začíná Stephansdomem, což je gotická katedrála z 15. století, do které můžeš jít i dovnitř. Menší tip: Nahoře je i věžička, ze které je krásný výhled na město. Co by kamenem dohodil máš další zastávky – Spanische Hofreitschule, což je španělská jezdecká škola s lipicány (lístky na trénink lipicánů stojí 14 €), pak Rathaus a budovu Parlamentu. Poslední místo v tomto okruhu je pro milovníky muzeí – Přírodovědné muzeum, naproti němu stojí Museumquartier, kde najdeš moderní i historické umění.

Atrakce, které nesmíš vynechat:

Chceš se pobavit? Zajdi do Prateru! Zábavní parku má jedno z nejstarších ruských kol v Evropě, pocházející z dob Franze Josefa II. Najdeš tu top atrakce, dobré jídlo, ale i super kluby na večer!

Další místo, které musíš navštívit, je místní tržnice s jídlem Naschmarkt. Tady najdeš vesměs úplně všechno, od farmářského ovoce a zeleniny, rakouských klasik až po chobotnice nebo arabský falafel.

Pokud chceš nakupovat, stoprocentně musíš na Mariahilfer Strasse, kde najdeš snad každý obchod.

Spoty, kam chodí Rakušáci na jídlo:

Začněme brunchem! Na ten doporučuji řádně rakouskou kuchyň, takže kaiserschmarrn, což je trhaná palačinka podávaná s jablečným, někde i švestkovým pyré a rozinkami. Místa, kam si na něj zajít: Hotel Sacher, Café Central, Café Landtmann. Všechno to jsou klasické old-school tradiční kavárny, kde podávají nejlepší místní speciality!

Za obědem nebo večeří zajdi do dvou tradičních restaurací: Plachutta nebo Figlmüller. Tam si dej klasický wienerschnitzel s brusinkami a tradičním kyselým bramborovým salátem! Dále můžeš ochutnat tafelspitz nebo gulasch.

Na dezert zajdi do Café Sacher na pořádně čokoládový Sacher dort! Je to také jeden z nejstarších hotelů ve Vídni, tudíž nahoře je zdarma přístupné malinké muzeum.

Poslední jídelní zastávku musíš udělat na teplý pretzel, ať už plněný uzeným nebo samotný! Kam? Skvělý mají jen tak u stánků všude na ulicích.

Pití: Almdudler

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.