Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Toužíš po vlastní firmě, ale nevíš, kde začít? Máme tip, kde najít inspiraci

Mnoho lidí už v relativně mladém věku plánuje vstoupit do světa podnikání a inovací. Někdy je ale těžké najít ten správný startovní bod. Možná ti chybí trocha podpory, nebo máš před začátkem jen spoustu otázek. Odpovědi jsou často cennější, pokud pochází od odborníka z praxe než od umělé inteligence. Ale kde se s takovými lidmi potkat?

Čím dál více mladých lidí začíná uvažovat o vlastním podnikání, ale spousta z nich skončí ještě před tím, než tomu vůbec dají šanci. Přitom kolikrát stačí tak málo. Někdy ti může chybět jen schůzka s člověkem z praxe, nebo kvalitní zázemí, které ve svém pokoji nemusí mít každý. Hodně studentů se také potýká s problémem, že kolem sebe zkrátka nemají ty správné lidi. Chodí všichni tví vrstevníci na divoké párty, ale ty by ses raději věnoval*a své budocnosti? Našli jsme místo, které by ti mohlo vyhovovat!

Co je SIT Port?

SIT Port je zajímavým místem pro mladé lidi, kteří chtějí v životě něco budovat – ať už jsi technicky zdatný*á, nebo jen student či studentka, který svět podnikání teprve poznává. Podporují zde začínající podnikatele a podnikatelky širokou nabídkou mentoringu, odborného poradenství z praxe a kreativních workshopů.

Skrze takzvané Výzvy předkládají studentům a studentkám ve spolupráci s městskými organizacemi a regionálními podnikateli zakázky z praxe a reálné podnikatelské výzvy. Úspěšní řešitelé získávají nejen finanční odměnu, ale také cenné zkušenosti, nové kontakty a důležité reference. Začátek podnikání může být děsivý, proto je dobré si to někde „zkusit“ a přijmout výzvu od jednoho z partnerů a navrhnout pro ně řešení. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, je to velký krok ve směru k vlastnímu podnikání.

Pravidelné akce

V SIT Portu organizují hromadu akcí, které slouží jak k inspiraci studentů k vlastním projektům, tak i zábavě která k tomu patří. Mimo pravidelné hackathony, workshopy a startup weekendy pořádají tuto sobotu i velké finále vlastního e-sportové turnaje v League of Legends o hodnotné ceny.

Zázemí, ve kterém se dá začít podnikat

Mnoho mladých lidí se na cestu podnikání nevydá, protože nemají klidné místo, kde se na svůj projekt soustředit. Každý nemůže mít ve svém pokoji kancelář, nebo garáž, kterou by využíval jako dílnu. Členové komunity mají v technologickém areálu TechTower, o který se stará SIT Port, přístup k moderně vybavené prototypové dílně a sdíleným kancelářím v coworkingovém prostoru. Nadále zde spravují pronájmy multifunkčního sálu, zasedacích místností a pro náročné se zde nachází i unikátní vodní nádrž, která slouží k testování podvodních dronů a ponorek.

Tvoříme platformu, kde se techničtí nadšenci potkávají s profesionálními mentory a nejrůznějšími odborníky z praxe. Nabízíme studentům a mladým lidem prostor pro tvoření. Organizujeme zajímavé projekty, díky kterým mohou rozvíjet svůj talent.
sitport.cz

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.