Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Top události, které předpověděli Simpsonovi

Simpsonovi opět předpověděli budoucnost, a to už poněkolikáté. Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA nebo třeba korupční skandál FIFA se řadí mezi události, které byly seriálem předpovězené už roky před jejich reálným uskutečněním. Pojďme se tedy podívat na ty nejvíc cool předpovědi ze Simpsonových.

Modrá obloha, krásné mraky a nápis The Simpsons. To je opening theme kultovního seriálu, který známe snad úplně všichni. V nejvíc random denních a nočních hodinách jsem ho jako malá sledovala na Primě a postupem času jsem začala chápat i časté politické narážky, které show obsahuje. Stal se z něj na nějaký čas můj comfort seriál, který jsem v určitých ohledech dokázala docenit až zpětně. Má totiž jednu superschopnost – dokáže předpovídat budoucnost.

Simpsonovi. Zdroj: Profimedia

Určitě si pamatuješ, jaký rozruch byl kolem zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Seriál Simpsonovi přesně tohle předpověděl, a to v 17. epizodě 11. série, ve které Bart cestuje do budoucnosti a Donald Trump je v ní referován jako americký exprezident. To ale rozhodně není všechno, Simpsonovi toho předpověděli mnohem víc, včetně událostí, které se staly v posledních dvou týdnech. Pojďme se na jejich nejvíc cool předpovědi tedy společně podívat.

Korupční skandál FIFA

  • 25. série, 6. díl

V tomhle díle z roku 2014 je Homer vybrán jako rozhodčí na MS, protože FIFA odhalila, že všichni tehdejší rozhodčí byli podplaceni. V jeden moment řekne výkonný ředitel FIFA: „Já sám budu za chvíli zatčen za korupci.“ Epizoda tak přepověděla korupční skandál, který je s asociací spojován už několik let a během něhož bylo obviněno téměř 40 lidí. Naposledy se téma řešilo v roce 2022 při mistrovství světa v Kataru.

Cenzura Davida od Michelangela

  • 2. série, 9. epizoda

Obyvatelé Springfieldu začnou volat po cenzuře sochy Davida od slavného Michelangela, protože dílo označují za obscénní. To je následně zakryto džínami, aby bylo pro komunitu přijatelnější. Téma je aktuální kvůli incidentu, který se stal před pár týdny na jedné z floridských škol. Její ředitel byl nucen k rezignaci na funkci, protože v jedné z hodin byl David od Michelangela zobrazen, což pobouřilo některé rodiče.

Nový film Barbie a zatčení prezidenta

  • Lisa vs. Malibu Stacy, 1994

V epizodě z roku 1994 nazvané Lisa vs. Malibu Stacy se Lisa snažila přimět tvůrce Barbie, aby uvedli na trh feminističtější hračku, která by posílila postavení mladých dívek ve společnosti. O její snaze následně reportoval televizní moderátor Kent Brockman, který řekl: „Ačkoli bylo neobvyklé strávit 28 minut reportáží o panence, pro tuto reportérku bylo nemožné přestat mluvit. Je to prostě opravdu fascinující zpráva, přátelé.“ Poté Brockman otočkou a bičem ukončí reportáž oznámením, že prezident byl zatčen. Nemusím snad vysvětlovat, že dvě zprávy, které obletěly minulý týden naráz svět bylo uveřejnění traileru na nový film Barbie a zatčení exprezidenta Donalda Trumpa.

Lady Gaga na Superbowlu

  • Lisa Goes Gaga, 2012

V epizodě Lisa Goes Gaga přijede do Springfieldu zpěvačka Lady Gaga, během vystoupení lítá nad publikem, zpívá své písně a následně i zahraje na klavír. Tenhle díl z roku 2012 předpověděl vystoupení Lady Gagy na Superbowl Halftime Show, které se odehrálo v roce 2017. Zpěvačka při něm zazpívala hity jako Bad Romance nebo Poker Face, vznesla se nad publikum a na klavír potom zahrála Million Reasons.

Spojení Walt Disney a 20th Century Fox

  • 10. série, 5. epizoda

V epizodě When You Dish Upon a Star z roku 1998 se odehrává scéna na pozemku studia 20th Century Fox, kde je nápis: „20th Century Fox… A Division of Walt Disney Co.“ No a světe div se, v roce 2017 společnost Disney zábavní divizi Fox koupila, a to za desítky miliard dolarů.

Ebola a globální pandemie

  • 9. série, 3. epizoda
  • 4. série, 21. epizoda

V epizodě ze 4. série z roku 1993 se Springfield nakazí tzv. osackou chřipkou. Ta způsobí podobnou pandemii jako pandemie covid-19.