Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Top studijní místa v Praze

Chystáš se na náročný test nebo tě třeba jen za chvíli čeká zkouškové a nevíš, kde v Praze se můžeš nerušeně učit? Přinášíme ti přehled fajn míst, kam můžeš zajít a užít si studijní chvilku.

Student Hub

Student Hub se nachází na adrese Tržiště 13, kousek od Malostranského náměstí. Jedná se o co-study prostor pro všechny studenty středních a vysokých škol. Vstup je naprosto zdarma a jediné, co musíš udělat, je se zaregistrovat zde. Pak už můžeš kdykoliv od pondělí do pátku v rozmezí 10:00 – 19:00 přijít a studovat. Na místě je rychlá wifi, knihovna, kafe a čaj.

Cafedu studovna

Cafedu je známé především jako přeplněná kavárna, kam téměř vždy potřebuješ rezervaci. Málokdo ale ví, že toto místo nabízí i vlastní tichou studovnu, která je otevřená 24/7 a nachází se hned naproti kavárně. Studenty vyjde jednodenní vstup na 80 Kč. Na měsíc to pak stojí 400 Kč a v ceně jsou i dva nápoje. Nestudenti to pak na měsíc mají za 1 300 Kč. Místo se nachází hned nad Václavákem na adrese Škrétova 490. Ceny kafe zde jsou na centrum Prahy také velmi lidové, espresso stojí 48 Kč, Flat White 72 Kč.

Café Modi

Kavárna se nachází poblíž Karlova náměstí na adrese Myslíkova 284/32. Jedná se o menší klidný podnik, kde je stabilní wifi a spousta zásuvek. Mají zde poměrně příznivé ceny, za espresso dáš 53 Kč, za chai latté 69 Kč a za club sandwich taky 69 Kč. Mají i mnoho snídaní, salátů, wrapů nebo třeba palačinky a avokádový chléb.

Skautský institut

Skautský institut je další studentská klasika, která se nachází na Staroměstském náměstí. Je tu kavárna, ale i spousta místa ke studiu. Přijít sem může kdokoliv, vstup je zdarma a pokud si nechceš nic objednávat, tak si můžeš jednoduše sednout na pohovku na některém z pater. Je možné si zde také pronajmou soukromé místnosti za 300 - 750 Kč, podle kapacity.

Café Neustadt

Kavárna se nachází přímo na Karlově náměstí a je skvělým místem pro studium. Sednout si můžeš ven i dovnitř a v nabídce mají vše od kafe až po pivo, vínko, a dokonce i fajn jídlo. Espresso zde stojí 50 Kč, Flat White 75 Kč a jídlo pak kolem 150 Kč.

Oliver's Coffee Cup

Kavárna se nachází přímo na Václavském náměstí v prvním patře Domu módy. Téměř u každého místa jsou zásuvky, ale bývá zde docela rušno. V nabídce mají výběrovou kávu, domácí dezerty i alkohol. Espresso zde stojí 55 Kč a Flat White 89 Kč. Samozřejmostí je také super výhled na Václavák.

OAK

Bistro OAK se nachází na Vinohradech v Lublaňské ulici, nedaleko od metra I. P. Pavlova. Místo je velmi Instagram friendly a klidné, takže ideální pro jakoukoliv práci nebo studium. Ceny už ale tak friendly nejsou, pivo tu stojí 60 - 75 Kč. Za snídani pak dáš 200 - 300 Kč.

Kolektor

Kolektor je holešovická klasika. Nachází se v ulici Dukelských Hrdinů v prostorech Veletržního paláce. Mají zde dostatek zásuvek, výběrovou kávu, domácí koláče, ale i pivko a běžné jídlo. Zajít sem můžeš jak na snídani, tak na večerní pivko. Kafe i veškeré občerstvení jsou velmi Instagram friendly.

Máš nějaký oblíbený podnik v Praze, kde se učíš? Poděl se s námi.