Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Top 5 knih s LGBTQI+ tematikou

Hledáš young adult knihy, které si na nic nehrají a ukážou ti moderní svět plný lásky, dramatu, touhy a vášně? Vybrala jsem jedny z těch nejoblíbenějších s LGBTQI+ tematikou.

Červená, bílá a královsky modrá 

Tahle kniha má všechno, co dobrá kniha potřebuje. Královskou rodinu, drama, Bílý dům, příměří. Napsala ji oblíbená autorka young adult knih Casey Mcquiston. O čem je? Alex je pohledný mladík, který je výhrou pro Bílý dům, bohužel si nerozumí s princem Henrym. Na královské svatbě se pohádají a této hádky se chytí bulvár. Obě rodiny musí vymyslet, jak tento skandál zahladí, a nahrají veřejné příměří obou mladíku. Jejich falešné přátelství se ale začne měnit v něco daleko silnějšího. Oba vědí, že jejich tajemství musí zůstat skryté celému světu, jinak by čelili velkým potížím. 

Červená, bílá a královsky modrá

303,-

Poslední stanice

Opět skvělá Casey Mcquiston přinesla v roce 2021 na svět další knihu, tentokrát o lásce dvou dívek

Mladá August se přestěhuje do New Yorku. Ke svému životu má cynický přístup a myslí si, že vždycky bude bez osudové lásky a dokonalého života. V metru jednou potká dívku Jane, která je nádherná, okouzlující a trochu tajemná. August to začne velmi přitahovat, ale něco se jí na tom nezdá, jako by Jane byla zakletá v čase. Možná je pro August správný čas, aby nebyla k nadpřirozeným věcem tak skeptická. 

Poslední stanice

402,-

Felix až na věky

Kniha od Kacen Callender je nejen skvěle inkluzivní, ale také nádherná na pohled. Její barevný, pestrý obal se přenáší i do obsahu knihy. Příběh přináší mnoho myšlenek, symbolik, vážných témat a intimní zpovědi transgender chlapce.

Felix Love je mladý, queer, černoch a transgender. I když je jeho příjmení Love, nikdy lásku nezažil. Připadá si jako by se mu vztahy vyhýbaly. Život mu neusnadňuje ani to, že ve škole ho začne šikanovat spolužák. Ten mu posílá transfobní zprávy a začne rozesílat Felixovy fotky před tranzicí. Felix je ale hrdý na to, kdo je a co všechno už dokázal, a rozhodne se pro pomstu. Sám neví jak, ale najednou se ocitá v milostném trojúhelníku a příběh nabírá rychlý spád. 

Felix až navěky

339,-

Tahle kniha je teplá 

Juno Dawson je trans autorka bestsellerů. Napsala necenzurovanou knihu, která by se mohla stát tvou oblíbenou. 

Kniha ti přináší naprosto každé téma pro tvůj young adult life. Každá otázka je tu zodpovězena. Můžeš počítat s radami, příběhy a bořením stereotypů. Je to skvělá edukativní kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět víc o všech možných queer tématech.

Tahle kniha je teplá

321,-

Když voláš moje jméno 

Americký spisovatel Tucker Shaw zobrazil příběh o Adamovi, který se odehrává v devadesátých letech během epidemie AIDS.

Adama pozval krásný Callum na schůzku. Hned si získal Adamovo srdce a to brzy zlomil, jelikož se mu svěřil s tajemstvím, na které Adam nebyl připraven. Do příběhu vstupuje i Ben, který miluje módu a chce si užít svůj mladý život. S Adamem se setkávají, snaží se být otevření jeden druhému a zjišťují, že se cesty dvou lidí můžou nečekaně propojit a přinést to nejkrásnější. 

Když voláš moje jméno

502,-