Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TOP 5 HER, které si musíš alespoň jednou za život zahrát

Herní průmysl neustále vzkvétá a za dobu své existence zplodil mnoho videoher, které by neměly minout ani lidé, kteří se hraním her až tolik nezabývají. Dnes si ukážeme pět přelomových titulů, které si podle nás musí alespoň jednou v životě zahrát každý.

Abychom dali prostor všem výjimečným titulům, zařadili jsme pouze jednu videohru z každé série. Článek neobsahuje spoilery.

5. The Last Of Us

Příběh Joela a Ellie se díky skvělé seriálové adaptaci od HBO dostal i k lidem, kteří se gamingu vůbec nevěnují. Seriál s Pedrem Pascalem v hlavní roli je super, ale to pravé kouzlo na tebe čeká až ve hře!

Hra se odehrává v blízké budoucnosti po vypuknutí pandemie, za kterou stála parazitická houba Cordyceps, která změnila většinu lidí v agresivní infikované bytosti. Hlavním hrdinou hry je Joel, muž, který jako jeden z mála lidí přežil a stal se nájemným pašerákem. Jednoho dne dostal za úkol dopravit mladou dívku jménem Ellie do města na východě USA. Ellie je výjimečná tím, že je imunní vůči infekci houbou Cordyceps, což z ní dělá poslední naději světa při hledání léku.

The Last Of Us | ⒸNaughty Dog

Během společné cesty Joel přestává vnímat Ellie jako zásilku a navzájem si přirostou k srdci. Příběh The Last of Us je silně emotivní a líčí, jak se Joel snaží chránit čtrnáctiletou dívku před nástrahami postapokalyptického světa, plného nebezpečí. Hra se setkala s velkým uznáním ze strany kritiků i fanoušků. The Last Of Us je považována za jednu z nejlepších her všech dob.

The Last Of Us | ⒸNaughty Dog

4. THE SIMS

Tuhle hru hrál snad každý! The Sims jsem na tento seznam přidal jen pro jistotu. Pokud ti tenhle název opravdu nic neříká, asi jsi patřil/a mezi ty děti, které ještě zažily dětství bez internetu, ale neboj, jsem tu pro tebe a v rychlosti ti tenhle simulátor života popíšu!

The Sims 2 | ⒸMaxis & EA

Koncept této hry je tak jednoduchý, jak jen to jde. Zkrátka napodobuješ samotný život. Můžeš zde dělat všechny věci, které děláš ve skutečném životě, akorát s tou výjimkou, že sedíš doma za monitorem počítače. Ukázalo se, že něco tak stupidního je ve finále jeden z nejzábavnějších a nejoblíbenějších herních konceptů vůbec. Pokud jsi ve hře trávil/a všechen svůj volný čas, do jisté míry to vypovídá o tom, že jsi trpěl/a nedostatkem kamarádů, ale to nevadí! Každý měl svoji The Sims éru a mnoho lidí si tam plnilo své touhy, které se jim v reálném životě zatím naplnit nepodařilo. Např. já si v sedmé třídě založil rodinu s holkou, která mě pozdravila na chodbě základní školy. Nekecám. 🙃

The Sims 2 | ⒸMaxis & EA

3. BIOSHOCK

Příběh se odehrává v sedmdesátých letech. Hráč ovládá postavu Jacka, tajemného muže, který se při letecké havárii uprostřed oceánu záhadně dostal do podmořského města Rapture.

Toto místo na dně oceánu bylo kdysi útočištěm pro výjimečné umělce a talentované vědce, kteří se chtěli vyhnout morálním a etickým omezením světa na povrchu.

BioShock | Ⓒ2K Games

Jack se musí potýkat s nebezpečím v podobě zmutovaných obyvatel podmořského města, kteří se stali závislými na záhadné látce ADAM, která uživatelům poskytovala nadlidské schopnosti, avšak měla hrůzostrašné vedlejší účinky. Hráč se musí rozhodnout, zda Rapture zachránit, nebo zničit. V závislosti na jeho rozhodnutí se odvíjí i konec hry.

BioShock | Ⓒ2K Games

BioShock je považován za jednoho z největších průkopníků v historii herního průmyslu díky svému komplexnímu příběhu a vynikajícímu designu, který je plný filozofických a etických dilemat.

2. MINECRAFT

Hra, která v našem seznamu obsadila druhé místo, taktéž drží i stříbrnou medaili v žebříčku nejprodávanějších her na světě. Za svou existenci dokázala prodat více jak 154 milionů kopií a slyšel o ní snad každý. MINECRAFT nemá příběh ani složité dialogy. Jsi v ní pouze ty, svět okolo tebe a tvoje představivost.

Minecraft | ⒸMojang

Hlavním prvkem hry je vytváření různých objektů ze surovin, které hráči mohou sbírat v herním světě, jako jsou dřevo, kamení, hlína, písek a další. Hráči mohou postavit cokoliv – od domů přes pevnost až po dechberoucí metropole – pomocí bloků, které natěží. U toho si však musí dávat pozor na různé nepřátele, jako jsou zombie, kostlivci a pavouci, a získávat jídlo a další zdroje, aby v nemilosrdném kostičkovaném světě přežili.

Minecraft | ⒸMojang

Svět v Minecraftu je generován procedurálně, což znamená, že se všechny světy vytvářejí náhodně a každý je tak jedinečný. Minecraft se stal velmi populárním díky svému hranatě jednoduchému a zábavnému hernímu stylu.

1. ZAKLÍNAČ III: DIVOKÝ HON

Poslední hra na našem seznamu se již dočkala své seriálové adaptace díky Netflixu. Ten opravdový zážitek ti však dokáže dát jenom perfektní videoherní předloha. Hráči přebírají kontrolu nad Geraltem z Rivie, profesionálním lovcem příšer, známým jako „Zaklínač“. Příběh hry začíná Geraltovým hledáním indicií, jež ho přivádí blíže k jeho ztracené adoptivní dceři, princezně Ciri, která je pronásledována záhadnou skupinou lovců. Hráči procházejí otevřeným světem, který je plný úkolů, zakázek a výzev, během nichž bojují s dechberoucími monstry.

Zaklínač 3: Divoký hon nabízí rozsáhlý otevřený svět se zajímavými postavami, který je plný překvapení a záhad. Hra je považována za jednu z nejlepších RPG her všech dob a získala řadu ocenění za svůj příběh, grafiku a herní design. Mnozí hráči ji právem považují za nejlepší hru, která kdy spatřila světlo světa.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.