Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tohle nebyl aprílový žert? Hra Duckside nabídne boj o přežití, akorát všichni hrají za kachny

Hráči a hráčky po celém světě si už mohli myslet, že viděli snad všechny možné varianty populárního žánru survival her. Vývojáři ze studia tinyBuild Riga však překvapili oznámením projektu, který mnozí brali jako prvoaprílový žert. Hra ovšem byla po představení oficiálně zveřejněna na platformě Steam a vydavatelé všechny hráče a hráčky ujistili, že se nejedná o žádnou legraci. Jak vypadají první snímky z války v kachní říši?

Nová hra Duckside nabídne multiplayerový simulátor přežití, který obsahuje výrobu předmětů, stavbu základen, střelné zbraně a létání. Má to jen jeden háček: všichni hrajete za kachny. V podstatě se jedná o survival hru ve stylu populárního Rust, nebo DayZ, akorát v říši sužované válkou plně ozbrojených kachních klanů.

Zdroj: duckside.online

Vývojáři ze studia tinyBuild Riga si však zvolili ne zcela vhodný den pro oznámení svého nejnovějšího projektu. Oficiální trailer totiž zveřejnili prvního dubna, což vedlo k oprávněnému podezření, že se jedná pouze o aprílový žert. Opak je však pravdou a vydavatelé přesvědčili všechny pochybovače uvedením hry na platformě Steam. Tam již hráči a hráčky mohou zažádat o přístup do beta verze hry a zapojit se tak do testování.

Zdroj: Steam
Lovci zabijí ročně více než 10 milionů kachen, což je statistika, která by byla mnohem nižší, kdyby kachny procházeli bojovým výcvikem.
vydavatelé na Steamu

Hra se silně inspiruje populárními survival tituly, ale přidává do mixu unikátní prvek - kachny. Můžete tak létat, plavat a prozkoumávat svět z ptačí perspektivy. Kromě toho hra nabízí propracovaný systém craftingu, se kterým si vyrobíte nástroje, včetně primitivních i střelných zbraní společně s nářadím pro výstavbu opevnění.

Zdroj: Steam

Svět Duckside je však plný nemilosrdných nástrah. Musíte se starat o hlad, žízeň a únavu, chránit se před nepříznivými povětrnostními podmínkami a bojovat s nepřáteli. Můžete se spojit s ostatními hráči a vytvořit tak silnější kachní klan, abyste se ubránili nepřátelským náletům na serverech, které podporují až 50 dalších vrubozobých opeřenců (hráčů).

Vstupte do Duckside, perzistentního světa survivalové hry jako DayZ nebo Rust... ale budete kachna, stejně jako všichni ostatní.
vydavatelé na Steamu

Hra je stále ve vývoji, ale už teď slibuje zábavnou a minimálně originální herní zkušenost. Pokud máte rádi survival hry a nevadí vám trocha kachního chaosu, Duckside by pro vás mohl být to pravé.

Oznámení hry bylo doprovázeno vydáním traileru, který odhalil základní sběr surovin, stavbu základny, kachní nálety i chaotické přestřelky. Hru si už teď můžeš přidat do seznamu přání na Steamu, nebo zkusit štěstí a zažádat o předběžný přístup do hry.

Vyžkoušíš Duckside?

diskuze

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Vyžkoušíš Duckside?

diskuze