Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na nejlepší fashion filmy a seriály

Měl/a jsi težký den a jediné, po čem toužíš, je si pustit film ztvárňující americký sen většiny dívek? Udělej si pohodlí a vezmi si popcorn do ruky, protože ti přináším seznam těch nejlepších filmů a seriálů ze světa módy!

1. Ďábel nosí Pradu

Klasika, která nikdy neomrzí. Byl by hřích nemít tento film právě na prvním místě tohoto seznamu.

2. The True Cost

Dokumentární film o tvrdé realitě módního průmyslu. Film ukazuje krutou tvář fast fashion a lidí, kteří ji vytářejí.

3. Sex ve městě

Pokud se rozhodneš pro tvůj odpočinek zvolit Sex ve městě, pak si rovnou dej volno na celý víkend, protože maraton všech dílů je zde povinností.

4. Gossip Girl

Kdo neviděl Gossip Girl, jako by nebyl. Seriál o luxusním životě newyorské mládeže snad nikdy nevyjde z módy.

5. Mean Girls

Růžová, třpytky, nekonečné nakupování, dívčí drama a hezcí kluci, to vše v jednom filmu – co víc si přát?

6. Stážista

V tomto filmu absolutně miluju Anne Hathaway a Roberta de Niro v hlavních rolích! Anne je perfektním důkazem, že girlboss holky existují, a ještě můžou být okouzlující. Robert mě naopak svou křehkostí a pochopením pokaždé ke konci filmu rozbrečí.

7. Iris

Iris je americký dokumentární film režiséra Alberta Mayslese z roku 2014. Vypráví o životě módní ikony Iris Apfel a je plný inspirace a neuvěřitelných kostýmů!

8. Helmut Newton: Nestoudná krása

Dokumentární film o celosvětově známém a neuvěřitelně nadaném fotografovi jménem Helmut Newton. Ve filmu je ztvárněna fotografova příprava na focení, proces tvorby, ale i jeho osobní život plný nádherných žen.

10. Dior a já

Dior a já je francouzský dokumentární film z roku 2014, který napsal a režíroval Frédéric Tcheng. Snímek pojednává o tvůrčí práci designéra Rafa Simonse pro Christiana Diora.

11. Amerika hledá topmodelku

Oddechový americký seriál s topmodelkou Tyrou Banks, který rozhodně nemůžeš brát zcela vážně!

12. Clueless

Film z 90. let, který je plný módní inspirace a trendů.

13. House of Z

Dokumentární film ztvárňující kariéru a osobní život módního designéra Zaca Posena.

14. Next in Fashion

Seriál moderuje Tan France a nádherná Alexa Chung. Reality show sleduje návrháře z celého světa, kteří soutěží o šanci vyhrát 250 tisíc dolarů a debutovat s kolekcí na webu prodejce luxusní módy Net-a-Porter.

15. Jeremy Scott: The People's Designer

Dokumentární film o kreativním řediteli značky Moschino. Jeremy Scott ve filmu o svém životě, přátelích, práci a rodině.

16. Styling Hollywood

Manželé Jason Bolden a Adair Curtis z JSN Studia oblékají hvězdy, zkrášlují jim domovy a zajišťují ten nejstylovější vzhled. Jak se k této práci dostali, co je na ní baví a jaká jsou její úskalí? To vše se dozvíš v dokumentárním seriálu na Netflixu.

17. McQueen

Biografický dokumentární film o módním návrháři Alexanderu McQueenovi. Nádherné zpracování stejně jako u filmu Helmut Newton: Nestoudná krása.

18. Casablancas: The Man Who Loved Women

Film se zaměřuje na celosvětově známou modelingovou agenturu Elite, její vzestup a stvoření Johnem Casablancou. Muž, který víceméně vymyslel slovo topmodelka a proslavil modelky jako Naomi Campbell nebo Cindy Crawford.

19. Fresh Dressed

Film, který zaznamenává historii hiphopové módy, byl natočen v roce 2015. Objevuje se v něm spousta známých osobností, jako je Kanye West nebo Pharrell Williams.

20. Confessions of Shopaholic

Film o nehynoucí shopaholičce v hlavní roli s Islou Fisherovou, která sní o práci v módním magazínu. Mezitím, co se dostává do povědomí svými módními články, zažívá střet s realitou v podobě neustálých dluhů za oblečení a kabelky.