Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na handmade vánoční dárky

Vánoce se nám blíží, tak se ti možná bude hodit inspirace na dárky, které můžeš udělat ručně a s láskou!

Láska prochází žaludkem...

...a proto začneme jídlem! Neboj se být kreativní, všechno ozdob mašlemi, papírovými stromečky nebo vánočními kytičkami (cesmína, jmelí, větvičky jehličnanů).

  • Domácí džem / marmeláda. Může být z čehokoliv, ale klasika jsou jahody, maliny, borůvky nebo broskve.
  • Domácí sirup na limonádu. Darovat ho můžeš v hezké sklenici, kterou navíc ozdobíš.
  • Pečená granola. Lehké a časově nenáročné! Stačí k tomu jen pár ingrediencí, výsledek můžeš uchovat v hezké sklenici, dozdobit a je to!
  • Bazalkové pesto. Se slaným taky nikdy neuděláš chybu! Na přípravu ti stačí jen pár základních ingrediencí: olivový olej, bazalka, oříšky (dle chuti), a je to! Doporučuji dělat opravdu těsně předem a pak rychle zpracovat!

Domácí potřeby

  • Ručně dělaný hrnek. Skvělý dárek pro každého milovníka čaje nebo kávy. Buď si můžeš koupit už udělaný bílý/keramický hrnek, na kterém se následně vyřádíš, nebo můžeš být u celého procesu, hrnek vytvořit z hlíny a pak poglazovat. V Praze doporučuju spot Kafe & Hrnky.
  • Cedulky na bylinky. Ideální dárek pro každého, kdo si pěstuje bylinky. Vyrobit je můžeš třeba ze dřeva nebo rovnou z keramiky.
  • Svíčka. Domácí svíčku vytvoříš z vosku (buď vosího, nebo veganského), který si koupíš. Dovnitř můžeš přidat i esenciální oleje nebo různé ozdoby. Důležité je nezapomenout na knot, který musíš na začátku umístit na dno svíčky. Následně jej zaleješ rozehřátým voskem.

Skin/body care

Domácí maska. Pokud máš kolem sebe někoho, kdo je velký skincare lover, pak mu musíš bezpochyby vytvořit super masku z avokáda, okurky, kurkumy, kokosového másla nebo jogurtu. Dávej si ale pozor na alergie nebo intolerance! Pokud si nejsi naprosto jistý/á, že bude pleť tvého kámoše reagovat dobře a máš pochybnosti, radši zvol jiný dárek.

  • Face/body scrub. Domácí scrub můžeš vytvořit z kávy nebo cukru spolu s olejem a esencí dle vlastní preference. Opět si dávej pozor na alergie!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.