Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na české a slovenské kuchařky

Máš pocit, že stále dokola vaříš stejná jídla, a rád/a bys načerpal/a novou inspiraci? Sleduj nadané kuchaře/ky a pekaře/ky, kteří vytvářejí recepty z jednoduchých a základních surovin.

1. Klára Klímová

Šikovná mladá pekařka, která působí v kavárně Etapa a peče ty nejlepší kardamomové rolky pod sluncem. Přes léto trávila čas v Kodani, kde pracovala v Café Mandeltårtan.

Kromě nádherné kuchařky Fabrika, kde najdeš celkem 57 receptů na sladké i slané pečení, dělá Klára i nádherné lněné plátěnky a kuchyňské zástěry!

Kupuj zde.

2. Marek Pavala

Marek Pavala neboli Wild Chef, jak sám sebe rád nazývá, je majitelem kempu Fuego, kde pravidelně pořádá kurzy vaření přímo v přírodě. Kromě toho rád ochutnává dobrá jídla, zkouší nové restaurace a na jeho Instagramu najdeš spoustu jednoduchých a chutných receptů.

Jeho kuchařka Fuego obsahuje většinu jeho receptů, které jsou primárně určeny do divoké přírody, a Make Home Cooking Great Again se zase zaměřuje na domácí vaření za pomoci jednoduchých surovin.

Kupuj zde.

3. Nikoleta Kováč

Nikoleta je od roku 2013 veganka. S veganstvím se poprvé setkala v Asii, přesněji v Indii, kde nebyly příliš dostupné klasické evropské potraviny, a tak přešla na raw stravu a později na veganství. Momentálně se na svém blogu a YouTube kanálu věnuje hlavně etickému veganství, rostlinným receptům a netestované kosmetice.

Nikoleta vydala již 3 veganské kuchařky s názvem Slovegán. První dvě vydání se zaměřují na veganské verze tradiční slovenské kuchyně, v jejím třetím vydání najdeš všechny sladké dezerty, které tě jen napadnou.

Kupuj zde.

4. Made by Kristina

Kristinu můžeš znát z televizní reality show Masterchef, kterou v roce 2019 vyhrála. Vystudovala prestižní kuchařskou školu v Londýně a pracuje jako chef de partie v michelinské restauraci Story v Londýně. Sní o otevření vlastní restaurace, kde by se soustředila hlavně na českou a slovenskou kuchyni. Společně se svou rodinou zrealizovala kuchařku #Upgrade, kde najdeš všechna možná česká a slovenská jídla, která jsou zpracována inovativně.

Kupuj zde.

5. Kateřina Kultová

Další, koho doporučuji sledovat na Instagramu, je Kateřina Kultová, která zatím kuchařku nemá, zato má plný Instagram krásných a pestrých veganských receptů. Kromě vaření se věnuje zahradničení a pěstuje přírodní ovoce a zeleninu na komunitní zahradě Metro Farm. Dále se věnuje cateringu, občas pořádá i degustační večeře, kterých se můžeš zúčastnit.