Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy: Kde hledat levné letenky a ubytka na léto?

Léto se pomalu blíží a většina lidí se chce o prázdninách vydat někam za teplem. Ceny letenek a ubytování v letních měsících jsou však o dost vyšší. Kde a jak tedy hledat low cost výlety?

Letenky

Letenky většinou bývají v létě velmi drahé. Existuje ale mnoho hacků, díky kterým se i o prázdninách dostaneš levně k moři. Hlavní je být flexibilní a nemít pevně stanovené datum odletu. Čím větší rozmezí dat, tím více levných letenek najdeš.

Flexibilita je potřeba i co se týče místa odletu. Z Prahy to v létě létá pouze do Itálie, Polska, Bruselu a Londýna. Sem tam se najde i nějaké to Chorvatsko či Rumunsko. Proto je fajn odlétat z Vídně, Norimberka, Wroclawi, Drážďan, Katowic nebo třeba Bratislavy. Všechna tato města jsou pár hodin od Prahy a vlaková/autobusová jízdenka tě vyjde na pár korun.

Kdo opravdu lpí na odletu z Prahy, samozřejmě letět může, ale nebude to přímo. Do mnoha levných destinací, klidně i u moře, to létá z Londýna a Milána, kam se i v létě dostaneš za pár korun. Najdi si ranní odlet do Milána nebo Londýna, projdi si město a večer leť někam dál. Špatně na tom s nabídkou levných letních destinací není ani Krakov, kam se dostaneš vlakem za pár hodin nebo letadlem za necelou hodinu.

Zdroj: Unsplash

Vyhledávače a místa odletu

Jestli se chystáš do Španělska nebo Portugalska, či toužíš po exotičtější Madeiře, Azorech a Kanárech, hledej letenky z Norimberka, odkud jsou nejlevnější. Pokud chceš navštívit Skandinávii, nejlevněji ti to poletí z Polska, Řecka a Turecka. Egypt pak nejlépe vychází z Vídně.

A kde ty levné letenky vlastně hledat? Pokud chceš letět někam po Evropě, využij azair.eu. Na jejich stránce je možné navolit rozmezí, ve kterém chceš letět, místo odletu i příletu a počet dnů. Nejlepší je pak funkce „anywhere“, která ti ukáže všechny levné destiance na dané datum. Kdo by pak chtěl někam mimo EU, jako vyhledávač může použít Kiwi, Skyscanner nebo Google Flights. Vždy ale kupuj letenky přímo přes aerolinku!

Nezapomeň taky každý týden sledovat přehled nejlevnějších letenek!

Vydej se do světa: Přehled aktuálně levných letenek

by @anettt.h

Zdroj: Unsplash

Levná ubytka

Nejspíše hledáš ubytování na Bookingu nebo Airbnb. Co se však týče cen, mnohdy bývá levnější Agoda nebo aplikace Super. Oba portály nabízí stejné hotely jako Booking, ale na noc to většinou vychází levněji. Pokud se pak jedná o ověřený hotel s mnoha hodnoceními, neboj se ho normálně vyhledat na Googlu a booknout přes jeho stránky, někdy to je levnější.

Pokud jsi člověk, kterému nevadí spát v hostelech, od věci není ani stránka hostelworld.com. No a nakonec to nejlepší, v zahraničí se lze ubytovat i zdarma, a to pomocí aplikací Couchsurfing a Trusted Housesitters. Díky Couchsurfingu můžeš bydlet u místních, kteří tě provedou městem a pokecají si s tebou. S Trusted house sitters pak někomu hlídáš domácího mazlíčka výměnou za ubytování zdarma.

Zdroj: Couchsurfing.com

Máš také nějaké fajn tipy a hacky na cestování? Poděl se s námi!