Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TikTok made me buy it #1

Patříš mezi ty, co jsou velmi lehce influenced TikTokem? My taky. Ukážeme ti tak pár produktů, které jsme si na základě TikToku koupily. Z některých se stali naši daily favorites, některé už bychom si znovu nekoupily.

Na úvod nutno říci, že se nejedná o názor expertek, pouze běžných uživatelek a make-up lovers. 💖

Markét

Rare Beauty Soft Pinch tekutá tvářenka

První produkt, kterému bych se ráda věnovala, je pravděpodobně jeden z nejvirálnějších produktů od Rare Beauty – tvářenka Soft Pinch.

Na konci roku 2022 tato tvářenka jednoznačně dominovala mé For You Page na TikToku a po shlédnutí několika videí jsem běžela do obchodu. Nutno ještě dodat, že jsem v té době ještě žila v Anglii a musela jsem oběhnout doslova půlku města, abych našla obchod, kde ji měli.

Můj tvářenkový hunt se ale vyplatil, protože od prvního použití patří mezi moje all time favourites. Na co jsem si musela chvilku zvykat byla její pigmentace, jelikož jsem produkt s tak velkou pigmentací předtím nikdy neměla. Teď jsem se s tím však naučila pracovat a nemám jí co vytknout!

O produktu:

Rare Beauty Soft Pinch je dlouhotrvající tvářenka, která je k dispozici v matném i dewy provedení. V České republice je dostupná dokonce v 11 odstínech, koupit ji můžeš například v Sephoře.

Podle Rare Beauty je produkt vyroben z botanické směsi lotosu, gardénie a bílého leknínu, které pomáhají zklidnit a vyživit pokožku.

Overall rating: 9/10

Fenty Beauty Eaze Drop Blurring Skin Tint

Tento make-up na mě začal jednoho dne neustále vyskakovat na For You Page, shodou okolností to bylo po Rihannině vystoupení na Super Bowlu. Make-up jako takový už nějakou dobu nepoužívám, ale když mám na něj jednou za čas náladu, sáhnu po takovém, který mám už 6 let a nedám na něj dopustit.

Přesto, že už si jiné make-upy nekupuji, tomuhle jsem se rozhodla dát šanci právě na základě videí, které mě přesvědčily. Bohužel, v mém případě to byly vyhozené peníze. Vždycky jsem vzhledem k mé problematické pleti sahala po full coverage make-upech a méně krycím jsem moc nedávala šanci.

Toto bylo poprvé, co jsem zkusila light make-up a pocitově byl na pleti velmi příjemný, skoro jsem ho necítila. Po nanesení se mi moc líbil, ovšem po chvilce nošení (1-2 hodiny, nebavíme se o celém dni) jsem na obličeji začala vidět malé šupinky a rýhy na místech kolem pusy.

Zkusila jsem ho už několikrát a sem tam mu pořád zkouším dávat šanci a učím se s ním pracovat, možná se mi to jednou povede. Každému sedne něco jiného, pro mě bohužel tento produkt není vhodný, ale věřím, že pro někoho s neproblematickou pletí může být super volba.

Pokud máš nějaké tipy, jak používat tento produkt, určitě mi dej prosím vědět na mém instagramu @markysuch, ráda vyzkouším další tipy.

O produktu:

Podle Fenty Beauty produkt poskytuje hladkou, okamžitě sjednocenou pleť. Tento vzdušný make-up je k dispozici v 25 odstínech. Rihanna chtěla vytvořit produkt s lehkým krytím, který se bude snadno nanášet. Tento produkt je ideální pro „no make-up make-up look“.

Overall rating: 6/10

Adél

Revolution Pro Hydra Bright Cream Blush

Produkt, který jsem si prvotně chtěla koupit je ikonická tvářenka od Charlotte Tilbury. Ale! Nechtělo se mi za ni dávat tolik peněz, tak jsem se rozhodla, že sáhnu po produktu, který TikTok označil za dupe! 🤣

O produktu:

Má stejný aplikátor jako Charlotte Tilbury a ten se mi moc líbí. Na tvář si dáš pár teček a pak je rozetřeš houbičkou nebo prstem, prostě podle preference. Není to typická tvářenka, trošku funguje i jako highlighter, hezky tě rozjasní. Pigmentovaná je, ale není to takový extrém jako již zmíněná Rare Beauty. Má tekutější konzistenci.

Mám odstín Peach a naprosto ho miluju, jediné, co bych vytkla, je její vůně, ta se mi moc nelíbí.

Overall rating: 7/10

Milk konturovací tyčinka

O tomhle produktu jsem snila dlouho, v Česku byl v tu dobu pořád vyprodaný, tak jsem ho ulovila na dovolené v Barceloně. Na to ale, jak moc jsem po něm toužila, vůbec nesplnil moje očekávání.

Co nelze produktu vytknout je, že vydrží opravdu dlouho. Pojďme se přesunout k tomu, proč mi ale nakonec nevyhovoval. Po několika týdnech pravidelného užívání se mi začaly na stejných místech dělat pupínky. Poté jsem se dočetla, že tato tyčinka opravdu obsahuje látky, které mohou ucpávat póry. Mám navíc dojem, že mi moc neseděl ani odstín a divně se žmolkoval.

Koukala jsem se ale na různé tutoriály a mnoha lidem vyhovuje, takže je možné, že mám prostě jen smůlu a nesedí mé pleti.

O produktu:

Je to krémový bronzer v tyčince značky Milk. Můžeš ho nanášet rovnou na pleť a nebo nejprve na ruku a až pak štětcem na obličej. Má matný povrch. Podle recenzí je to ideální produkt na léto a můžeš ho používat i jako multilíčidlo. Dělá se ve dvou odstínech.

Overall rating: 4/10

Jaké beauty produkty jsi vyzkoušel/a kvůli TikToku ty? Dej nám vědět!

+

Markéta Suchá a Adéla Kutilová

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.