Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

This is the skin of a killer, Bella. Kam zajít na maraton Stmívání?

Za okny je déšť a tma, doma svíčky, teplá deka, horký čaj a hlavně Stmívání. Zavzpomínej na dospívání s knihami a filmy, které nás formovaly.

„Já vím, kdo jsi.“

„Řekni to. Řekni to a nahlas.“

„Ty jsi upír.“

S těmito slovy začala nová éra třpytících se upírů, dlouhovlasých vlkodlaků a jedné obyčejné holky, ve které se viděla spousta dospívajících dívek. Romantický příběh plný zvratů a napětí nás totálně upoutal, ať už do kinosedaček, postelí nebo obojího.

Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. Čtyři knihy a pět filmů. To je Twilight sága. Mezi lety 2005, kdy vyšla první kniha, a 2012, kdy vyšel poslední film, probíhalo sedmileté šílenství, které nějakým způsobem trvá dodnes. A pokud jsi v té době zrovna vyrůstal/a, mělo to na tebe ještě větší dopad – crushes na herce, poslouchání soundtracku vzadu v autě, kdy koukáš z okna a máš pocit, že jsi main character, kupování DVD, merch jedině v kině nebo v časopisech, vystavené knihy na poličce jako na oltáři, nebo dokonce tvrzení kámošům, že ty sám/a jsi upír/ka.

A tak se lev zamiloval do jehňátka.
Twilight

V interviews se Robert Pattinson a Kristen Stewart, hlavní filmové hvězdy, netajili tím, že samotný příběh nesnášeli. Taky jsme všichni napjatě sledovali to, když spolu po dobu čtyř let chodili, což skončilo docela dramaticky.

Twilight fenomén je stále aktuální, nedávno se objevily sběratelské VHS kazety a manga komiksy. A jak to tak bývá i nespočet memes.

Zlatá léta multikin daleko před Netflixem měla taky něco do sebe. Jak líp si užít sychravý podzimní den než právě návštěvou kina s tou správnou atmoškou?

S kámoši si můžeš přijít zacitovat filmové pasáže a připomenout silné emoce, kdy Edward konečně přeměnil Bellu na upírku, do Kina Aero, kde promítají Twilight maraton celý den! Akce se koná v sobotu 8. 10., první film začíná ve 12:00 hodin a poslední ve 22:00 hodin. Lístek seženeš tady a zaplatíš buď 600 Kč za celý den, nebo se stavíš jen na svůj oblíbený díl za 160 Kč. Může to vypadat třeba takhle:

A co ty, byl/a jsi tým Edward, nebo Jacob?