Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sziget festival oznamuje druhou vlnu účinkujících

Sziget oznámil novou vlnu vystupujících. Festival letos proběhne od 10. do 15. srpna.

Sziget je jeden z nejznámějších evropských festivalů a dnes oznámil novou vlnu vystupujících, mezi kterými je například Lorde, Macklemore nebo Mumford & Sons. Ti si zahrají po boku dalších headlinerů: Billie Eilish, Davida Guetty, Florence + The Machine nebo Imagine Dragons.

Mezi další nově oznámené vystupující patří třeba Tale Of Us, girl in red, Bonobo, Yung Lean, Arlo Parks, Confidence Man, The Aces, Lucie Antunes, SG Lewis, Sleaford Mods, Ben Böhmer, Son Mieux, Giant Rooks, I Hate Models, 999999999, Herrensauna XXL, TxC, Loyle Carner a Caroline Polachek.

Na Sziget se můžeš těšit 10. až 15. srpna 2023 v Budapešti, lístky si můžeš zakoupit zde! A POZOR! od 28. března se ceny lístků zvedají!

Program festivalu zahrnuje spoustu žánrů a každý si tam najde své. Objeví se zejména pop, rock, R&B nebo elektronika. Sziget má více než 50 scén a máš se na co těšit i co se týče diskuzí a doprovodného programu.

Seznam headlinerů je kompletní a denní vstupenky jsou již k dispozici. Kromě již dříve oznámených headlinerů, tedy Billie Eilish, Davida Guetty, Florence + the Machine a Imagine Dragons, se k line-upu nedávno připojili Mumford & Sons, Lorde a Macklemore a na různých pódiích je ohlášeno více než 30 dalších mezinárodních interpretů.
Tamás Kádár, hlavní organizátor Szigetu 

 A jaké jsou podle Tamáse Kádára tři hlavní novinky letošního ročníku festivalu?

Na Sziget 2023 se vrátí instalace Art of Freedom, jejíž cílem je dodat rozmanitému světu Ostrova svobody vizuální sílu prostřednictvím výrazných, myšlenkově podnětných a ohromujících uměleckých děl a prostorových instalací. Sanitární bloky budou kompletně obnoveny, z festivalu zmizí téměř všechny mobilní toalety, které nahradí kontejnery se splachovacími záchody. V loňském roce se v důsledku neobvyklého sucha vyskytly problémy s prachem, letos podnikáme kroky na několika frontách, abychom zajistili, že se to nebude opakovat. Za prvé jsme na konci loňského roku „ozelenili“ náš ostrov, čímž jsme odstranili nedostatky v travnaté půdě způsobené vysycháním. Pracujeme na tom, aby se podobná událost neopakovala a abychom v případě sucha mohli zajistit průběžné zavlažování vodou z Dunaje. Kromě toho v celém areálu festivalu používáme novou protiprašnou úpravu, jejíž podstata spočívá v tom, že využívá vlhkosti vzduchu k vytvoření mírně zavlažené vrstvy na zemi – tím zabraňuje pronikání prachu do ovzduší.
Tamás Kádár, hlavní organizátor Szigetu 

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.