Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SURVIVOR RECAP: Mikýřův power move, kolaps a první hádky

Máme za sebou první dva seznamovací díly třetí série české adaptace Survivoru. Co se zatím dělo, co nás baví a co nás čeká?

V úterý odpálila Nova na své Voyo novou, již třetí, sérii Kdo přežije. Každé úterý a středu nás tak teď čeká hodina a půl dramatu, dobrodružství a výzev. Pár prvních dílů je vždycky spíš rozkoukávacích. I tak si ale člověk pomalu dokáže vytvářet sympatie k určitým účastníkům. Po jedné z nejbláznivějších prvních kmenových rad už známe i jméno prvního vyloučeného. Takže, co se tam tenhle týden dělo?

Ve třetí sérii proti sobě stojí kmeny – Titáni (červení) a Lovci (modří). Jmenovat jednotlivé členy obou celků nestojí za to, protože se postupem času stejně setkáme se všemi. Krátce vystihnu jen pár osobností, co zaujaly už na první dobrou.

V Titánech jako první stojí určitě za zmínku Pirát. Fyzickou průpravu má na jedničku, zároveň si myslím, že bude hru jako celek zvládat i takticky dobře. Pokud nedojde k nějakému fatálnímu selhání, patří pro mě mezi jednoznačné favority. V červeném kmeni je Mikýř, u kterýho budu podle mě až do konce spekulovat o tom, zda to jel celý jenom vytrollit, nebo celou dobu hraje svůj geniálně promyšlenej plán.

Jako třetí musím ještě zmínit skvělou postavičku českého bizáru Ornellu Koktovou. Kdyby záleželo jen a pouze na podpoře od jejího manžela, tak je Ornella jasnou vítězkou na plné čáře už teď.

Jako první z Lovců nemůžu zmínit nikoho jiného než FOMO related reprezentanta, kterým je Jana, maminka naší Lucky. Moje letošní vysněné finále je ona proti Mikýřovi, nebo Pirátovi. Od začátku se stal výrazným také Bandurko. Ještě bych mu dal pár dílů, jak se vyvrbí, ale řadím ho taky mezi jednoho z favoritů. Těším se taky, co předvede Hateris. Má za mě potenciál stát se padouchem letošní série a navíc mě zajímá, zda dokáže najít symbol skryté imunity, jak by řekl klasik: „Správně, bez nápovědy!“

SHOW MŮŽE ZAČÍT

Stručné představovačky máme za sebou, a teď teda, co se v těch prvních dvou dílech dělo???

Titáni přišli před první výzvou vybaveni vlastní hymnou, Mikýř vlastní holí. Na hymně se prý nejvíce podílel Sebastian a Mikýř. Zcela upřímně musím uznat, že je to daleko větší banger než Toulavá. Doufám, že se brzy dočkáme releasu na Spotify a dalších streamovacích platformách.

V první výzvě se klasicky hrálo o oheň a další potřebné vybavení. Jmenuju se Martin dokázal, proč se jmenuje Martin, a ne Ignác (pozn. red. Ignác je jméno pocházející z latiny ze slova ignis, v českém překladu oheň), protože oheň opravdu rozdělat nedokáže. S tím mu bohužel nepomohla ani barmanka Lucie z Ordinace v růžové zahradě. Pro Lovce tak zajistil vítězství Bandurko, ten oslavoval opravdu bouřlivě a chvíli to vypadalo, že ho mírně rozhořčený Pirát vypne na jedničku.

Titánům se v táboře nepovedlo rozdělat oheň pomocí luku, a tak se první noc moc nezahřáli. Klidnou noc ale neměl ani druhý kmen. Opernímu zpěvákovi Michalovi se neudělalo dobře. Ostatní členové kmenu se o něj dobře postarali a nakonec byl odvezen do nemocnice. Aktuálně je prý v dobrém stavu, na vrácení do soutěže to však ještě není. Michalovi bych návrat do hry přál, protože něco tak nešťastného jako vyloučení sama sebe kvůli zdravotnímu stavu bych nepřál ani mému největšímu nepříteli.

První taktické hrátky přišly poté, co oba kmeny odeslaly jednoho ze svých členů do výzvy na opuštěný ostrov. Titán Pirát a Lovkyně Veronika se poprali s logickou úlohou, která spočívala v počítání trojúhelníku na obrázku. Každý tak dostal jednu polovinu symbolu imunity. Společně se dohodli, že ve svých kmenech ale o své výhře budou mlžit a symbol imunity jim zatají. Celou situaci za mě nakonec zahrál Pirát, který přijel do tábora skleslý a zahrál krásnou divadelní scénku o tom, jak na opuštěném ostrově prohrál. Tu mu diváci v podobě zbytku jeho kmene spolkli i s navijákem a v podstatě stáli ve stoje a tleskala. Pirát tohle tajemství pak svěřil několika blízkým, což beru jako správný taktický krok.

Veronika svému kmeni řekla o tom, že se jim podařilo vyhrát. Vymyslela si však, že vyhráli nápovědu ke hledání imunity ve znění: „Čím je ti tepleji, tím blíže jsi k imunitě.“ Je pravda, že originální tvůrci Survivora byli obdařeni o něco lepším básnickým střevem. I proto se u Lovců začalo mírně spekulovat, kvůli čemuž to nakonec Veronika musela skoro všem vykecat.

 LOVCŮM SE DAŘÍ, MIKÝŘ DĚLÁ SHOW

Na úvod druhého dílu se nám představili 4 nováčci. Klučicí dvojice Kuba a Radek se znají již z minulosti. Jejich bývalé spory by mohly v postupu soutěže vyvolat drama, tak uvidíme. Z jedné do druhé reality show přeletěla Rachel, která se ukáže v trochu těžších podmínkách než na Love Islandu. Druhá z dívčí dvojice, Kateřina, je pro mě zatím docela nevýrazná a neudělal jsem si na ni názor.

Ještě před další výzvou o odměnu a kmenovou imunitu jsme se dočkali vyhrocené situace v táboře Lovců. Jackovi se nelíbilo, kde by měl v noci spát, jelikož na něj vyšlo místo přímo vedle chrápajícího Bandurka. Chytnul se kvůli tomu s Filipem, u kterého podle jeho slov skončil. Jack by si měl dobře uvědomit, že Lovci nemusí vyhrávat donekonečna a všechno co řekne, se počítá.

I tak na další výzvu přišel modrý kmen naprosto vyladěný, a dokonce určoval nové módní trendy s čepičkami od Jany. Nedal na sobě před soupeřem nic znát, což hodnotím velice pozitivně a Lovcům to rozhodně v dalším boji pomohlo.

Lovci tak navázali na svoje předešlé vítězství a podařilo se jim vyhrát první výzvu o odměnu. Následovalo odhalení nových členů kmene. I tam dostali z mého pohledu Lovci lepší dvojici – Jakuba a Rachel. Ti to mimo jiné prokázali v souboji o kmenovou imunitu, kde Radka a Kateřinu porazili. Lovci tak vyhráli potřetí v řadě a mohli se těšit bezpečí.

Smutní a hladoví Titáni, kteří ještě stále nemají oheň se tak museli vrhnout na soutěž o individuální imunitu. Tu nakonec svými ladnými pohyby a zapojením 100 jednotek pozornosti dokázal vyhrát Mikýř a zajistil si bezpečí. Zároveň se dostal do pozice, kdy mohl na kmenové radě vybrat druhého účastníka duelu o přežití. Co se ale následně dělo na úplně první kmenovce je moment, který Survivor snad ještě nezažil.

Titáni se jednoznačně dohodli, že všichni napíšou Adélu. Ještě před začátkem hlasování však přišel začátek Mikýřova big balls move. Předal svůj symbol imunity Sebastianovi, společně s ostatními zvolil Adélu a následně se nechal Sebastianem sám vybrat do duelu o přežití proti Adéle. Tu po hlavolamu vlastní hlavou vyloučil ze soutěže, a dokončil tak celý svůj mistrovský plán. Na začátek soutěže hodně odvážný krok a klobouk dolů. Tohle bude ještě show.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.