Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Summer must-haves do příručáku!

Cestuješ v létě jen s příručním zavazadlem a nevíš, co si zabalit, aby se ti vše vešlo? Tady je pár tipů na to, co si na dovolenou nezapomenout!

Znáš ten pocit, kdy máš narvané příruční zavazadlo na dovolenou, ale stále tam nemáš všechno? Tady jsem ti připravila seznam věcí a nápadů na to, jak si zabalit co nejefektivněji!

Jak naložit s oblečením?

Jedna z těch nejzásadnějších položek, které si bereš sebou. Zkontroluj předem pořádně počasí, ať ti není horko ani zima a netáhneš něco zbytečně. Spodní prádlo je samozřejmě základ, nezpomeň si ale ani plavky (nikdy nevíš, kdy se ti budou hodit!).

Vyhraď si čas na to, abys vše pořádně složil*a. Nad strukturou v kufru je vhodné se dopředu malinko zamyslet. Pokud máš velké kalhoty, džíny nebo mikiny, zkus si je srolovat do ruličky namísto skládání na sebe. Tenhle postup ti může ušetřit spoustu místa!

Co si nezapomenout zabalit z kosmetiky?

Věc č. 1, nikdy nezapomeň kartáček na zuby a pastu! Samozřejmě si je můžeš koupit, ale nikdy nevíš, kdy se kam a v kolik dostaneš, a spát bez vyčištěných zubů prostě nechceš.

Nezapomeň si zabalit ani SPF! Bez něho se raději nepohni z domu 😅!

Kosmetika (a jakákoli tekutina) v příručním zavazadle může vždycky být pouze do 100 ml, což znamená, že nesmíš s sebou na palubu brát žádné velké lahve. Doporučuji se kouknout třeba na Sephoru, kde najdeš malé lahvičky, do kterých si dané produkty můžeš přelít.

Pokud třeba nechceš na cesty tahat hodně produktů a chceš na vlasy jen jeden produkt, neboj se namísto kůry o třech krocích vzít suchý šampon.

A tady je jedno velké doporučení!👇🏼

Suchý šampon s ovsem a ceramidyᴸᴵᴷᴱ

319,-

Další velký essential item, který je ale bohužel velmi underrated, jsou léky. Ty si spousta z nás nebere, protože často nepředpokládáme, že by nám nebylo dobře... ale nikdy nevíš, kdy budou potřeba. A když už né léky, určitě si zabal alespoň náplasti!Ideálně si připrav dobře vybavenou malou lékárničku, kterou můžeš vždy jen popadnout a vyrazit.

Co do příručáku nepatří?

A nakonec je tu i něco, co nikdy na palubu nesmíš vzít, jinak ti u kontroly předmět zabaví. Dávej si pozor na ostré předměty - delší nůžky, šroubováky, nechráněné žiletky nebo nože. Dávej pozor i na hořlavé látky, jako jsou náplně do zapalovačů nebo univerzální zápalky.

Seznam věcí, které nepatří do příručního zavazadla, si vždy dopředu zkontroluj na stránkách aerolinky, se kterou cestuješ!

Zcela zásadní jsou ale tři věci, které nikdy nesmíš při cestě nechat doma - pas/občanku, telefon a platební kartu... bez této trojice se totiž moc nepohneš. Safe travels tohle léto! 👋🏼

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.