Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Subway shirt je důkazem, že ženy stále nemohou nosit, co chtějí a cítit se bezpečně

Zdá se, že i v dnešní době ženy stále nemohou nosit, co chtějí, aniž by byly obtěžovány muži. I proto se na sociálních sítích rozmohl trend Subway shirts.

Možná jsi v létě na sociálních sítích postřehl*a spoustu tvůrců a tvůrkyň, jak se baví o takzvaných Subway shirts. Subway shirt je velké volné tričko, které ženy nosí s sebou ven a berou si ho na sebe, když využívají hromadnou dopravu. Tričko má schovat jejich badass outfity, ve kterých se sice ony samy cítí skvěle, ale moc dobře ví, že by se v nich nevyhnuly catcallingu nebo nepříjemným pohledům. Velkým tričkem se tak chrání před nechtěnou pozorností.

Trend vzniknul, když TikTokerka @ideal.grace postla video s nápisem „It's 85 degrees in NYC so ladies don't forget to bring your subway shirt.“, a zapříčinila tak vznik vlny videí a příspěvků, ve kterých ženy sdílely podobné zkušenosti z hromadné dopravy.

Podle statistik sice kriminalita v newyorském metru klesá, bohužel slovní obtěžování se oficiálně zaznamenává jen těžko, a proto mu není přikládaná taková váha. Mnoho žen je tak stále slovně obtěžováno kvůli tomu, co mají na sobě.

Chování agresorů nikdy není omluvitelné tím, co má člověk na sobě – ženy jsou obtěžovány ať se oblečou jakkoli. I přesto je ale pochopitelné, že většina žen a dívek se chce chránit a těmto nepříjemným situacím předcházet. Tento krok ženy podnikají, jelikož jim společnost nedokáže zařídit dostačenou ochranu a pocit bezpečí. Raději tak volí tyto preventivní kroky. Problém ale není v nich – společnost by měla muže vést k tomu, aby se takhle vůbec nechovali.