Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Student-friendly restaurace a kavárny v Praze

Nevíš, kam zajít na skvělý, levný oběd či večeři, a nechce se ti chodit do fast foodu? Tak to mám tip přímo pro tebe! Je nutné zmínit, že tyto tipy se vztahují především na studenty, kteří mají studentskou kartičku ISIC.

Lokál 

Lokál je restaurace spadající pod společnost Ambiente. Asi si řekneš, že není cenově přístupná pro studenty, ale je to přesně naopak! Pokud máš studentskou kartičku ISIC, tak máš na každé jídlo slevu 20 % – to už se docela vyplatí, že? 

Funguje to jednoduše. Po předložení kartičky ISIC dostaneš tzv. student kartu, ve které se skrývá právě těch slibovaných 20 %. Jídlo vypadá skvěle a ještě lépe chutná! 

Můj tip: Pokud rád/a zůstáváš při české kuchyni, tak klasický kuřecí řízek je skvělá volba! Super jsou i medailonky z vepřové panenky – nutnost, pokud jsi milovník masa. 

Jídelna 17

„Čerstvé domácí koláče a jogurty nebo klasické snídaňové hity po celé dopoledne, polední domácí kuchyně z Čech i z celého světa, velký výběr odpoledních sendvičů, domácích sladkostí i čerstvých salátů. Vše v nekompromisní kvalitě a za skvělé ceny," tak se popisuje sama Jídelna 17.

V tomto skvělém bufetu/kavárně/restauraci máš s kartičkou ISIC slevu 10 % na všechno.

Můj tip: Pokud jsi milovník krémových polévek, tak vyzkoušej batátový krém, je nejlepší! Burgerem s trhaným masem taky nic nezkazíš. Jejich zákusky jsou skvělé, a pokud třeba spěcháš a chceš si koupit jen něco rychlého s sebou, tak sendviče jsou super volba. 

Café Buddha 

Jestli ujíždíš na asijském jídle, Café Buddha je restaurace přímo pro tebe! Zaměřují se na speciální výrobu sushi, thajských a jiných asijských pokrmů pod vedením Štěpána Návrata a jeho týmu thajských babiček.

Jídla se sice pohybují okolo 200 Kč, ale opět přichází na scénu kartička ISIC, která ti zaručí slevu 20 % na všechny pokrmy z menu. Neplatí na denní menu a na zlevněné produkty. 

Můj tip: Žádné jiné sushi se tomu z Buddhy nevyrovná. Skvělé jsou taky domácí knedlíčky na páře (s krevetami, vepřovým a hovězím masem).

Vapiano

Neznáš? Jako kdybys nežil/a! Pokud jsi milovníkem italské kuchyně, tak Vapiano je přímo pro tebe. Funguje na bázi samoobslužného systému a otevřené kuchyně, kde ti jídlo podle tvých preferencí připraví skvělí kuchaři.

V nabídce najdeš všechny druhy těstovin, pizzu, gnocchi, polévky, saláty, zkrátka každý si najde to své. Plusový bod je 15% sleva na veškeré jídlo s ISIC kartičkou. 

Můj tip: Miluju jejich spaghetti s kuřecím masem na paprice! Určitě doporučuji vyzkoušet i jakoukoliv pizzu, protože ty jsou famózní.