Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Student friendly cestování? Interrail jízdenka!

Zaplať jednu jízdenku Interrail a projeď s kámošema tolik evropských měst, kolik jen budeš chtít! O mé zkušenosti s touto jízdenkou se dočteš níže.

Loňské léto jsem strávila skoro měsíc cestováním po Evropě pomocí jízdenky Interrail. O co jde? Koupíš pouze jednu jízdenku na vlak a můžeš s ní procestovat tolik evropských měst, kolik jen budeš chtít! Budeš tak moct projet celou Evropu víceméně bez omezení. Platí navíc i na trajekty a lodě.

Řekla bych, že je to aktuálně jedna z nejlevnějších možností, jak si udělat student friendly trip po více místech Evropy.

Travel Guide: Milán

@anettt.h

Země součástí Interrailu:

Rakousko, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estónsko, Finsko, Francie, Německo, Velká Británie, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Litva, Lucembursko, Lotyšsko, Montenegro, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko.

O všech konkrétních vlacích, které jsou součástí programu, se dozvíš tady.

Na jak dlouho můžu jet?

To je zcela na tobě. Sám/sama si můžeš zvolit, na kolik chceš jet dní nebo měsíců, dokonce taky jestli pojedeš první nebo druhou třídou.

Kolik to stojí?

Ceny se pohybují od 194 € (cca 4,5 tisíc Kč) do 711 € (cca 16 tisíc Kč) v druhé třídě pro věkovou kategori 12–27 let.

Výhodou také je, že nemusíš zadávat konkrétní datum, jediná podmínka je využít jízdenku do 11 měsíců od zakoupení.

V jaké formě budu mít jízdenku?

Jízdenku dostaneš do mobilní aplikace ve formě QR kódu. Jak aplikace funguje, pochopíš opravdu rychle. Budeš si do ní přidávat konkrétní spoje a místa. A extrémně cool je to, že ti ukazuje, kolik kilometrů už jsi ujel/a, a na mapě můžeš vidět města, která jsi navštívil/a.

Jak takovou cestu naplánovat?

Na webu Interrail najdeš různé tipy a nápady na konkrétní tripy. Ten můj ti prozradím v příštím článku společně s tipy, co si na takovou cestu zabalit, jak ji naplánovat a co od toho čekat.