Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Stranger Things recap

Stranger Things asi netřeba představovat. Seriál od Netflixu se stal celosvětovým hitem a odstartoval kariéru spoustě mladých herců, včetně Millie Bobby Brown. Už za pár dní se můžeš těšit na novou sérii, tak si pojďme připomenout ty předchozí.

Jestli už jsi stihl/a zapomenout, co všechno se odehrálo v předchozích třech sériích, nezoufej, dneska si to připomeneme. Další série vychází 27. května 2022! Všechny přechozí jsou ke zhlédnutí na Netflixu.

SPOILER ALERT: V článku je hodně spoilerů, pokud jsi seriál neviděl/a a nechceš nic prozradit, tak ho nečti!

1. série

První série začíná ikonickou scénou, ve které Mike, Will, Dustin a Lucas hrají svou oblíbenou hru Dungeons & Dragons. Když se však večer rozejdou, Will zmizí. A právě jeho zmizení odstartuje zvláštní události, které se začnou dít po celém městě.

Kdo je Eleven

Celé město pátrá pro Willovi a my se seznamujeme s Eleven, která se jeví jako nenápadná tichá dívka. Záhy se ale ukáže, že má „super schopnosti”, s jejichž pomocí se snaží vyhnout vládním agentům, kterým utekla. Během útěku se potká s chlapci a Mike ji vezme k sobě domů, kde ji ukryje. Parta ji začne přezdívat Eleven (El), a to podle čísla, které má vytetované na paži.

Oběti přibývají

Willova matka Joyce spolu s Jimem Hopperem, šéfem policejního oddělení, vede pátrání po Willovi. Během toho je Mikeova starší sestra Nancy se svou kamarádkou Barb a dalšími přáteli u bazénu, kde popíjejí. Okolo Nancy se celý večer motá její tehdejší přítel Steve Harrington. Kvůli tomu si taky nikdo nevšimne, že zmizí Barb, kterou Demogorgon odvleče do Druhého světa plného stínů a tmy.

Will začíná komunikovat

Will najde způsob, jak se z Druhého světa spojit se svou rodinou. Začne se svou matkou komunikovat pomocí vánočních světýlek. Willova matka na stěnu nakreslí písmena a kolem nich světýlka rozvěsí, aby se se synem mohla dorozumět. To Joyce utvrzuje v tom, že je Will stále na živu.

Vládní agenti jsou v patách Eleven

Vládní agenti přijdou na to, že je Eleven schovaná u Mika doma. Několik bílých dodávek přijede před Mikův dům a chtějí Eleven dostat. El však během pokusu o útěk spolu s chlapci použije své superschopnosti a pomocí své mysli převrátí jednu dodávku, čímž všechny zastaví.

Úkryt ve škole Hawkins

Chlapci se spolu s El ukryjí ve své škole. Dívce se podaří ve svých myšlenkách, ve kterých se přenese do Druhého světa, najít Willa.

Bitva s Demogorgonem

Na konci série probíhá bitva s Demogorgonem a nakonec monstrum porazí až Eleven díky jejím schopnostem. Ovšem není to zadarmo.

Will se vrací ke své rodině, ale neustále v něm přetrvávají následky traumatu z jeho návštěvy Druhého světa.

2. série

Druhá série se odehrává rok po konci první. Will, který se stále nevzpamatoval ze zážitku z Druhého světa, začne mít vidiny pavoučího stínového stvoření, které se objevuje nad městem.

Nové postavy

Druhá série také přináší nové postavy, a to konkrétně sourozenecké duo Maxine (Max) a Billyho.

Objeví se zvláštnost na polích se zeleninou okolo města. Je povolán Hopper, který má zjistit, o co se jedná. Zjistí, že zrodem problému je Hawkinsova laboratoř.

Eleven je stále tady

Po finální bitvě s Demogorgonem se Eleven ocitne ve Druhém světě. Ze světa se jí podaří dostat a v lese objeví Hopperovu schránku s jídlem. Hopper se jí ujme a začne se o ni starat jako o vlastní. Kvůli vládním agentům, kteří po ní stále pátrají, se ji ale snaží držet v tajnosti.

Monstrum vs. horko

Will neustále maluje obrázky stínového monstra, které viděl. Joyce s Hopperem přijdou na to, že obrázky dohromady tvoří mapu. Tato mapa Hoppera dovede až na jedno z dýňových polí, kde vše začalo. Hopper pod polem objeví tunel. Skočí do něj a nakonec ho musí zachránit Joyce a Bob, její nový přítel.

Ve Willovi se usadí monstrum Mind Flayer, které díky chlapci neustále ví, kde kdo je a kam poslat Demo-Dogs. Monstrum nesnáší horko, a proto si Will začne napouštět ledové vany. Díky tomu se také přijde na to, že Mind Flayer Willa obývá.

Eleven opouští chatu

El svoje dlouhé dny v ukryté chatě tráví tím, že se ve své mysli kouká na to, co dělá Mike. Tímhle způsobem najde i svou matku a rozhodne se ji navštívit. Dostane se do gangu zlodějů, kde najde dívku, která byla mučena ve stejné laboratoři jako El. Ukáže se, že má taky super schopnosti a El se rozhodne místo hledání své matky zůstat na nějakou dobu s ní.

Sbohem, Bobe

Vědci, vojáci, Will se svou matkou Joyce, Mikem, Dr. Owensem a Hopperem jsou zavřeni v nemocnici, kde se začíná schylovat ke katastrofě. Stínové monstrum tam poslalo invazi Demo-Dogs. Bob, přítel Joyce, se vplíží do bezpečnostní místnosti, aby se ostatní mohli dostat ven. Když už se Bob dostane ven a chybí mu krůček k ostatním, je napaden Demo-Dogs a před očima Joyce roztrhán.

Osvobození Willa

Joyce, Jonathan a Nancy stínové monstrum z Willa dostanou pomocí tepla, které monstrum nemůže snést.

Zavření gatu

Eleven a Hopper jsou na cestě do Hawkinsovy laboratoře, aby spolu našli vstupní bránu do Druhého světa. Eleven používá veškerou svou sílu na zavření vstupní brány a Hopper ji chrání před útočícími Demo-Dogs.

Šťastný konec?

Měsíc poté vláda uzná svou roli ve smrti Boba a Barb, kterou způsobili otevřením vstupní brány do Druhého světa. Tím je Hawkinsova laboratoř nadobro zavřena.

Na závěr se pořádá školní ples, kde vzniknou dva oficiální páry – Lucas s Maxine a Mike s Eleven.

3. série

Ve městě je postaveno nové obrovské nákupní středisko a herna, kde se všechny party kamarádů scházejí.

Nové lásky

Dustin se vrací z vědeckého tábora a chlubí se svou novou přítelkyní, kterou tam potkal, Suzie. Mike a Eleven tvoří pár a Hopper z toho není uplně nadšený, chce mít neustále dohled nad tím, co se v pokoji děje. Billy začíná pracovat jako plavčík u místního bazénu, kde se stává idolem všech žen.

Billy začne flirtovat s Mikovou matkou, se kterou se má jednu noc dokonce sejít. Cestou za ní ho však posedne známý Mind Flayer a Billy začne unášet lidi, kterými „krmí” monstrum.

Objevují se další záhady

Nancy a Jonathan mají stáž v místních novinách, kde začnou vyšetřovat případ staré dámy, která má doma problém s krysami.

Steve pracuje ve Scoops Ahoy – obchodě se zmrzlinou, který se nachází v nově postaveném nákupním středisku. Dustinovi tam pomáhá překládat ruskou zašifrovanou zprávu.

Tajná ruská laboratoř

Parta, ve které je Steve, Dustin, Lucasova sestra Erika a Robin (Stevova kolegyně ze zmrzlinového stánku) objeví tajnou ruskou laboratoř přímo pod obchodním centrem. Vojáci se tam tajně snaží otevřít vstupní bránu do Druhého světa. Nakonec jim drzost Eriky a romantický duet Dustina se Suzie zachrání život.

Velké finále

Po celou třetí sérii se řeší několik zádad najednou. Na konci se všechny postavy potkají v nákupním středisku, kde se nejen všichni schovávají před ruskými vojáky, kterým utekl Steve, Robin, Dustin a Erika, ale zároveň se schovávají před Mind Flayerem a posedlým Billym.

Eleven se povede Billyho osvobodit, on se ale nakonec obětuje, aby ji zachránil.

Hopper a Joyce bojují o zavření vstupní brány do Druhého světa v ruské základně, ale Hopper je bohužel uvězněn na špatné straně mostu, takže když řekne Joyce, aby vyhodila bránu do vzduchu, zmizí i s ním. Všichni předpokládají, že je Hopper mrtvý, ale finální scéna ukazuje opak. Je v zajateckém ruském táboře a co s ním bude dál, se dozvíme ve 4. sérii.

Joyce se odstěhovala z Hawkins a vzala s sebou Willa i Jonathana. Eleven, která se kvůli Hopperově nehodě sává sirotkem (alespoň to si všichni mysleli), se odstěhuje s nimi.

Teď bys měl/a být ready na 4. sérii. 27. května si připrav Netflix a popcorn! 🍿

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.