Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Step by step guide: Jak vytvořit dokonalý sleek bun

Nejdůležitější pilíř všech clean girls aesthetic? No přeci sleek bun hairystyle! A protože we don't gatekeep here, pojďme si říct, jak vytvořit tento elegantní účes.

Bella Hadid, Kendall Jenner a každá další IT GIRL jej vynesla alespoň jednou na červený koberec. Ano, řeč je o sleek bun hairstyle, který po dnešním článku zvládneš už i ty!

Na dokonalý sleek bun hairstyle budeš potřebovat:

  • olejíček na vlasy
  • gel na vlasy/lak na vlasy
  • kartáč s kančími štětinami
  • menší kartáč/hřebínek
  • gumičky
Zdroj: Kérastase

1. Začni u produktů na vlasy

V prvním kroku určitě nevynechej olejíček na vlasy. Tip: použij Elixir Ultime od Kérastase, který tvým vlasům dodá nádherný lesk, a to až o 100 % více lesku po dobu 48 hodin. V tomhle případě taky předejde i krepatění vlasů a celkově tvým vlasům dodá větší hebkost. Tento olej má navíc výhodu, že jej můžeš používat za mokra i sucha! Novinkou je také znovu-doplnitelná lahvička, a tak ušetříš i planetě, a jako bonus dopřeješ svým vlasům kvalitní výživu.

Lesklý finiš je u sleek bunu hodně důležitý, takže tento krok nevynechej. Btw: olejíček můžeš využít i jako předšamponovou péči, termoochranu, i ke stylingu, a kdo nemiluje multifunkční produkt?! Dále si připrav gel na vlasy a popřípadě i lak na vlasy.

Zdroj: Kérastase

2. Rozděl si přední část vlasů

Odděl přední část vlasů od zbytku a sepni si je bokem. Této sekci se budeš věnovat o něco později.

3. Použij kartáč s kančími štětinami

Účes s dávkou trpělivosti vytvoříš v podstatě s jakýmkoliv kartáčem. Čas a stres si ale ušetříš při použití kartáče s kančími štětinami, který dokáže vlasy krásně uhladit. Vlasy po sčesání dej do pevného culíku.

Zdroj: prirodniobchod.cz

4. Dokonalá pěšinka

Poté, co máš vlasy krásně hladké a učesané do culíku, přichází čas na přední sekci vlasů, se kterou vytvoříš dokonalou pěšinku. Pomocí menšího hřebene je sčesej dozadu a připoj k culíku.

Zdroj: Pinterest

5. Vytvoř bun

Předposledním krokem je vytvoření samotného bunu. V tomto případě stačí vlasy několikrát stočit (stačí jen párkrát), a poté vytvořit bun. Zajisti vlasy další gumičkou. Jakmile vše drží na místě, pohraj si s objemem samotného účesu a „vytahej“ si dokonalý tvar z účesu.

Zdroj: Pinterest

6. Na závěr uhlazení vlasů

Abys neměl*a žádné „fly-aways“, bude třeba vlasy uhladit. Použít k tomu můžeš gel nebo už zmíněný Elixir Ultime od Kérastase. Pomocí rukou jej roztáhni po celém účesu, aby ti nikde neodstával žádný vlas. Někteří doporučují i tzv. hairstick! Pro perfektní finiš můžeš ještě malým hřebenem přejet po délce vlasů a uhladit všechny nedokonalosti. Celý look už jen stačí pořádně zafixovat sprejem na vlasy. A voilà, máš hotovo!

Gen Z účesy pro každý den

@martinastrel