Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Zpěvák R. Kelly dostal 30 let vězení za sexuální zneužívání žen

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 1. července

Name day: Jaroslava

Occasion: Mezinárodní den šachu

History: 1. července 1997 byl do té doby britský Hongkong předán Číně.

Situace na Ukrajině

  • Švédsko a Finsko v úterý podepíší přístupové protokoly k vstupu do NATO, řekl šéf aliance Stoltenberg. Protokoly musí ratifikovat všechny členské státy.
  • Rusko se neobává vstupu Finska a Švédska do NATO, na nasazení jednotek aliance do skandinávských zemí ale zrcadlově odpoví, řekl podle TASS Putin.
  • Rusko potvrdilo stažení z Hadího ostrova. Podle TASS odchod Moskva označila za krok dobré vůle s ohledem na vývoz zemědělských produktů z Ukrajiny.

Útok na Ahmary v Etiopii má 338 obětí

Útok na Ahmary v Etiopii z předminulého týdne má 338 obětí, tedy o 100 více, než se původně udávalo. Tragédie ve státě Oromie je jednou z nejkrvavějších v Etiopii, pachatelé zatím nejsou známí.

Zpěvák R. Kelly dostal 30 let vězení za sexuální zneužívání žen

Americký zpěvák R. Kelly byl poslán na 30 let do vězení za dlouhodobé sexuální a psychické zneužívání žen. To mělo trvat celých dvacet let jeho kariéry. Jelikož je odsouzenému 55 let, stráví za mřížemi většinu zbytku svého života. R. Kelly nazpíval například hit I Believe I Can Fly.

Izraelský parlament odhlasoval zákon o svém rozpuštění

Izraelský parlament si odhlasoval zákon o svém rozpuštění, volby se uskuteční 1. listopadu. Do té doby povede vládu dosavadní ministr zahraničí Jair Lapid. Od roku 2019 jde už o páté volby. Jedná se o prodloužení vleklé izraelské politické krize, jíž dominují korupční procesy bývalého premiéra a současného lídra opozice Benjamina Netanjahua.

Tweet of the day

Zdroje: ČTK, ČT24