Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Vláda oznámila podobu úsporného balíčku a důchodové reformy

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 12. května

Name day: Pankrác

History: 12. května 1949 skončila berlínská blokáda.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinské síly v posledních dnech provedly u Bachmutu několik úspěšných protiútoků a o něco málo postoupily, píše v hodnocení situace na frontě americký Institut pro studium války (ISW). 
  • Ukrajina potřebuje víc času, řekl včera k zahájení protiofenzivy proti Rusku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Kyjev podle něj čeká na další dodávky vojenské pomoci, které mu slíbili západní spojenci. 

Ministr USA odsouhlasil převod zabavených ruských prostředků na Ukrajinu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland povolil první převod zabavených ruských prostředků k použití na Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ministerstva. Ministr již dříve uvedl, že jde o prostředky, které Washington zkonfiskoval ruskému oligarchovi Konstantinu Malofejevovi, majiteli ruského nacionalistického televizního kanálu Cargrad.

Nejvyšší soud v Pákistánu nařídil propuštění expremiéra Chána

Nejvyšší soud v Islámábádu označil zatčení bývalého premiéra Imrana Chána za nelegální a nařídil jeho propuštění, píše agentura AP. Expremiér a lídr pákistánské opozice čelí obvinění z korupce. Příslušníci polovojenských jednotek ho zadrželi v úterý po příjezdu k soudu v Islámábádu na základě zatykače protikorupčního úřadu. Zatčení vyvolalo vlnu násilných protestů po celém Pákistánu a vláda následně poslala do ulic armádu.

Vláda oznámila podobu úsporného balíčku a důchodové reformy

Česká vláda včera na tiskové konferenci oznámila podobu úsporného balíčku a důchodové reformy. Změny počítají s přísnějšími podmínkami pro předčasný důchod, vyšším zdaněním alkoholu a tabáku i zlevněním potravin, bydlení a léků.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day