Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
fotomontáž Jan Ignác Říha

SPOTLIGHT: Verdikt o Čapím hnízdě padne v pondělí, Babiš pronesl závěrečnou řeč

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 7. ledna

Name day: Vilma

History: 7. ledna 2015 bylo při útoku na pařížskou redakci francouzského  satirického týdeníku Charlie Hebdo zastřeleno 10 novinářů a 2 policisté.

Situace na Ukrajině

  • Ruské střely dvakrát zasáhly východoukrajinský Kramatorsk, oznámil po začátku ruského jednostranného příměří poradce ukrajinského prezidenta.
  • Dělostřelecká palba u východoukrajinského Bachmutu pokračuje z obou stran navzdory příměří, které jednostranně vyhlásilo Rusko, uvádí AFP.

Renáta Kellnerová je podle časopisu Forbes 12. nejbohatší ženou na světě

Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou je na 12. místě žebříčku nejbohatších žen na světě, který sestavuje americký časopis Forbes. Pětapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který tragicky zahynul předloni v březnu, má podle žebříčku majetek za 16,3 miliardy USD (přes 372 miliard Kč). Celkově se umístila na 100. příčce, a je tak nejvýše ze všech Čechů.

Nejbohatší ženou na světě je dědička francouzského kosmetického impéria L'Oréal Françoise Bettencourt Meyers (75,4 miliardy USD). 

Verdikt o Čapím hnízdě padne v pondělí, Babiš pronesl závěrečnou řeč

Kauza Čapí hnízdo směřuje po čtyřech měsících od začátku hlavního líčení k nepravomocnému verdiktu. Rozsudek týkající se padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách vynese soud v pondělí ráno. Oba obžalovaní, bývalý premiér a kandidát v nadcházejících prezidentských volbách Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová, včera u pražského městského soudu pronesli své závěrečné řeči. Babiš zopakoval, že by nikdy nebyl souzen, kdyby nevstoupil do politiky. Případ označil za politický proces, ve kterém byl podle něj zneužit jeho syn. Soudce Babiše opakovaně napomenul, aby mluvil k věci.

Policie se bude zabývat nařčením novináře ČT Wollnera z obtěžování

Pražská policie se bude zabývat nařčením ze sexuálního obtěžování a šikany, ve kterém podle serveru HlídacíPes.org vypovídalo před interní komisí České televize (ČT) nejméně 13 lidí o chování šéfredaktora publicistiky ČT Marka Wollnera. ČTK to řekl mluvčí policie Jan Daněk. Mluvčí ČT Karolína Blinková ČTK sdělila, že televize se seznamuje ze závěry komise a Wollner do rozhodnutí o dalším postupu nebude moderovat pořad Reportéři ČT. Wollner obvinění odmítá.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day