Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Vedoucí
prezidentské kanceláře 
Vohralíková požádá
o prověření na stupeň tajné

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 21. března

Name day: Radek

History: 21. března 1933 byl v Dachau dokončen první nacistický německý koncentrační tábor.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili 69 ruských útoků v pěti směrech, přičemž epicentrem bojů zůstává město Bachmut. Uvedl to včera ve svém raním operačním hlášení ukrajinský generální štáb. 
  • O víkendu na Ukrajině padl český dobrovolník, který bojoval na ukrajinské straně. Podle informací resortu jde o druhý takový případ za poslední rok. O život přišel podle dostupných informací první Čech při bojích s ruskou armádou v Donbasu loni v červnu.

Na Ukrajině padl český dobrovolník, podle MZV je to druhý případ za rok

O víkendu na Ukrajině padl český dobrovolník, který bojoval na ukrajinské straně. Informaci webu Blesk.cz ČTK potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Podle informací resortu jde o druhý takový případ za poslední rok. O život přišel podle dostupných informací první Čech při bojích s ruskou armádou v Donbasu loni v červnu.

Rusko je otevřené k jednáním ohledně Ukrajiny, řekl Putin čínskému prezidentovi

Čínský prezident Si Ťin-pching dorazil do Kremlu na neformální schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, uvedl Reuters. Putin označil postoj svého kolegy k mezinárodní situaci za vyvážený. Uvedl také, že se Rusko zabývalo čínským návrhem na vyřešení konfliktu na Ukrajině a že je otevřené jednání.

OSN: Země překročí úroveň kritického oteplení v příštím desetiletí

Planeta Země dosáhne úrovně kritického globálního oteplení o 1,5 stupně Celsia oproti hodnotám před průmyslovou revolucí už v příštím desetiletí, konstatuje publikovaná Šestá hodnotící zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC). Podle jejích tvůrců má jít o dosud nejrozsáhlejší zprávu o stavu globálního klimatu. Změna je podle vědců stále možná, vyžadovala by ale miliardy dolarů a mezinárodní spolupráci.

Vedoucí prezidentské kanceláře Vohralíková požádá o prověření na stupeň tajné

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková obdržela bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné a požádá o prověření na stupeň tajné. ČTK to v tiskové zprávě sdělila Eva Hromádková z mediálního týmu prezidenta Petra Pavla.

Otázka bezpečnostní prověrky kancléře se řešila především v souvislosti s bývalým vedoucím prezidentské kanceláře Vratislavem Mynářem. Ten požádal Národní bezpečnostní úřad o prověření na stupeň přísně tajné, ale neuspěl. Post kancléře přesto zastával až do konce mandátu prezidenta Miloše Zemana.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day