Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Ve státě Mississippi zemřel dvanáctiletý chlapec po hraní ruské rulety

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 28. listopadu

Name day: René

History: 28. listopadu 1994 odmítlo Norsko v referendu přistoupit k EU.

Situace na Ukrajině

  • Rusko v noci na neděli ostřelovalo raketami ukrajinské město Záporoží, podle úřadů utrpěl zásah zemědělský podnik. Výbuchy ráno hlásil také Kryvyj Rih. Podle dosavadních informací si útoky nevyžádaly oběti na životech.
  • V Kyjevě byly v neděli téměř zcela obnoveny dodávky elektrického proudu, vody a tepla. Opravy rozvodné sítě, kterou poškodily středeční ruské vzdušné útoky, jsou podle úřadů třímilionové ukrajinské metropole v závěrečné fázi.

Čína má nejvyšší přírůstek nakažených koronavirem, protesty sílí

Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39 791 nových případů infekce, přičemž 3709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci covid-19 a dalších 36 082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom informovala agentura Reuters. Média zároveň informují o sílících protestech proti pandemickým opatřením v některých čínských městech. Nově zasáhly i mnohamilionovou Šanghaj, kde lidé požadují odstoupení prezidenta a generálního tajemníka KSČ Si Ťin-pchinga z funkce.

Ve státě Mississippi zemřel dvanáctiletý chlapec po hraní ruské rulety

Podle policie zemřel dvanáctiletý chlapec, který hrál s vrstevníky ruskou ruletu, v Jacksonu ve státě Mississippi. V návaznosti na úmrtí policisté v pátek zatkli dva mladistvé a jednoho dospělého. Podle policie jsou oba mladiství obviněni z vraždy a dospělý ze spoluúčasti na vraždě. Zatím nebyly uvedeny žádné další podrobnosti, ale policie uvedla, že probíhá vyšetřování.

Netflix chce natočit dokument o Radovanu Krejčířovi

Americká streamovací služba Netflix má v úmyslu natočit dokument o českém podnikateli Radovanu Krejčířovi, který nyní pobývá v jihoafrickém vězení. Netflix už kvůli svému záměru oslovil Krejčířovy právní zástupce, informoval portál News 365. Právnička Nastasja Otrebskiová to jako svědkyně potvrdila u soudu ve městě Kempton Park, který se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk z vězení.

Radovan Krejčíř. Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, ABC News

Tweet of the day