Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT:
V italských Alpách se uvolnil ledovec, mezi oběťmi je i Čech

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 5. července

Name day: Cyril a Metoděj

Occasion: Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

History: 5. července 1990 byl Václav Havel Federálním shromážděním zvolen prezidentem Československa.

Situace na Ukrajině

  • Ruská vojska se snaží proniknout ke Slovjansku od Izjumu, hlásí ukrajinský generální štáb. Rusové upevňují své pozice v Severodoněcku a Lysyčansku.
  • Mezinárodní olympijský výbor navýší finanční pomoc ukrajinským sportovcům. Při návštěvě Ukrajiny to prohlásil předseda výboru Thomas Bach.

V italských Alpách se uvolnil ledovec, zahynulo nejméně sedm lidí včetně člověka z Česka

U hory Marmolada v italských Alpách se uvolnil obrovský kus ledovce a zabil nejméně sedm alpinistů. Dalších 9 osob bylo zraněno a asi 20 se jich pohřešuje. Mezi mrtvými má být údajně i člověk z Česka, mezi pohřešovanými jsou Češi čtyři. Pozemní záchranáři byli v neděli večer kvůli možnému dalšímu sesuvu ledovce z místa odvoláni, pět nasazených helikoptér ale pátralo dál.

Dán v nákupním centru v Kodani zastřelil tři lidi

Dvaadvacetiletý Dán zastřelil v nákupním centru v Kodani tři lidi a několik dalších zranil. Čtyři zranění jsou v kritickém stavu a mezi oběťmi jsou i dva sedmnáctiletí Dáni. Krátce po činu policie zmíněného Dána zadržela a poslala do vazby. Muž byl obviněn z vraždy a pokusu o ni, jeho motiv zatím není známý. Podle médií měl ale v minulosti problémy s mentálním zdravím.

Satoranský podepsal s Barcelonou smlouvu do roku 2026

Český basketbalista Tomáš Satoranský se vrací do Barcelony, s katalánským klubem podepsal smlouvu do roku 2026. Po šesti letech tak odchází z americké NBA, kde mu na konci června vypršela smlouva ve Washingtonu.

Tweet of the day