Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Univerzita Karlova podá proti odložení případu prosincové tragédie na Filozofické fakultě stížnost

Stížnost Univerzity Karlovy proti odložení případu střelby na FF UK, odvrat lidí od zpravodajství a rozpuštění izraelského válečného kabinetu. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: úterý, 18. června
Svátek: Milan

Univerzita Karlova podá proti odložení případu prosincové tragédie na FF UK stížnost

Univerzita Karlova podá proti odložení případu střelby na Filozofické fakultě UK stížnost s návrhem na úplné došetření všech souvislostí útoku i jemu předcházejících událostí. Informovala o tom na webu. V pátek uplyne půl roku od tragické události, při které přišlo o život 14 lidí a 25 dalších bylo zraněno. Po útoku pachatel, který byl podle policie studentem fakulty, spáchal sebevraždu. O stížnosti bude rozhodovat státní zastupitelství.

Na Filozofické fakultě v Praze se střílelo, na místě je potvrzeno 14 mrtvých

@eevelka

Případ byl odložen kvůli tomu, že pachatel zemřel, a nebylo tak vůči němu možné zahájit trestní stíhání, řekl ČTK mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Taky se stalo:

Stále více lidí se odvrací od zpravodajství, ukazuje průzkum

Stále více lidí se aktivně vyhýbá zpravodajství, protože ho považují za depresivní či nudné. K fenoménu v posledních letech mohly přispět pandemie covidu-19, ruská invaze na Ukrajinu nebo válka v Pásmu Gazy. S odvoláním na globální průzkum to napsal zpravodajský server BBC News.

Podle 70 procent Ukrajinců má Zelenskyj zůstat prezidentem do konce války

Na 70 procent Ukrajinců si myslí, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl zůstat prezidentem až do skončení válečného stavu. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnil Kyjevský mezinárodní ústav sociologie (KMIS). Podle něj zároveň klesl počet těch, kteří podporují Zelenského politiku.

Izraelský premiér Netanjahu rozpouští válečný kabinet

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rozpustil šestičlenný válečný kabinet, píše agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného izraelského činitele. Takový krok se podle agentury očekával po nedávném odchodu centristy a bývalého náčelníka generálního štábu izraelské armády Bennyho Gance.O rozpuštění válečného kabinetu informuje také izraelská média, podle nichž o svém rozhodnutí předseda vlády v neděli večer informoval širší bezpečnostní kabinet.

Zdroj: ČTK