Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Twitter patřící Elonu Muskovi zahájil snižování počtu zaměstnanců

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 5. listopadu

Name day: Miriam

History: 5. listopadu 2006 byl irácký diktátor Saddám Husajn odsouzen k smrti oběšením za zločiny proti lidskosti.

Situace na Ukrajině 

  • Ruská vojska na některých úsecích fronty ztrojnásobila intenzitu svých bojových akcí a podnikají až 80 útoků denně proti ukrajinským obráncům, uvedl náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj. 
  • Ruský prezident Vladimir Putin včera podle deníku Kommersant prohlásil, že z ukrajinského Chersonu je potřeba evakuovat všechny civilisty, kteří žijí v zónách „nejnebezpečnějších operací“.

Twitter včera podle médií zahájil snižování počtu zaměstnanců

Americká internetová společnost Twitter, kterou v minulých dnech převzal miliardář Elon Musk, včera zahájila snižování počtu zaměstnanců. Podle médií to vyplývá z e-mailu, který firma zaměstnancům rozeslala ve čtvrtek večer. Společnost Twitter zaměstnává kolem 7 500 lidí. V médiích se už objevily zprávy, že podnik zruší asi polovinu, nebo dokonce tři čtvrtiny pracovních míst. 

Předvolební kampaň v USA vrcholí, Trump naznačuje prezidentskou kandidaturu

Ve Spojených státech vrcholí kampaň před nadcházejícími volbami do amerického Kongresu, v nichž voliči rozhodnou o novém složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Americký prezident Joe Biden v rámci závěrečné etapy kampaně na podporu zákonodárců ze své Demokratické strany v Novém Mexiku a v Kalifornii vyzval mladé voliče, aby chránili demokracii. Hovořil také o právu na potrat, systému sociálního zabezpečení a kritizoval ropný průmysl za rekordní zisky, píše agentura Reuters. Bývalý republikánský prezident Donald Trump mezitím před svými stoupenci v Iowě naznačil, že se chystá v roce 2024 opět ucházet o Bílý dům.

Donald Trump. Zdroj: Profimedia

Čínský prezident řekl Scholzovi, že je třeba odmítnout hrozby jadernými zbraněmi

Čínský prezident Si Ťin-pching na jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem řekl, že je třeba, aby svět zamítl hrozby jadernými zbraněmi nebo jejich použití. Podle agentury DPA ale Rusko výslovně za invazi na Ukrajinu nekritizoval. Scholz přijel do Číny jako první vůdce členské země Evropské unie a skupiny vyspělých států světa G7 od začátku pandemie covidu-19.

Siova slova k jaderným zbraním a ruským hrozbám o jejich použití jsou podle agentury Kjódó pokusem vyjádřit sympatii Evropě v době ruské války proti Ukrajině. Čína je ale spojencem Moskvy a otevřené kritiky Ruska se straní.

Tweet of the day