Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Turecko podle Erdogana nepodpoří vstup Švédska do NATO, pokud země nebude respektovat islám

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 25. ledna

Name day: Miloš

History: 25. ledna 1978 se narodil současný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Situace na Ukrajině

  • Ruské jednotky navzdory velkým ztrátám dál útočí u Bachmutu a Avdijivky s cílem ovládnout celou Doněckou oblast, uvedl v pravidelném hlášení ukrajinský generální štáb. 

Při dvou střelbách v Kalifornii zemřelo sedm lidí, podezřelý byl zatčen

Při dvou vzájemně souvisejících případech střelby poblíž kalifornského San Francisca zemřelo v pondělí místního času (v úterý ráno SEČ) sedm lidí. Pravděpodobný pachatel byl zatčen, uvedla podle agentury AP místní policie.

Činitel z okresu San Mateo County Dave Pine uvedl, že čtyři lidé zemřeli na houbové farmě a tři další ve spediční firmě na okraji Half Moon Bay, města vzdáleného asi 50 kilometrů na jih od San Francisca. Dosud není jasné, jak spolu oba incidenty souvisejí, podle Pinea však podezřelý pracoval v jednom z těchto dvou podniků. Označil jej za „nespokojeného zaměstnance“.

Švédsko by podle Erdogana nemělo počítat s tureckou podporou na cestě do NATO

Švédsko by nemělo počítat s tureckou podporou svého vstupu do Severoatlantické aliance, pokud nezaručí respekt k islámu. Prohlásil to turecký prezident Recep Tayiip Erdogan v reakci na sobotní protest ve Stockholmu, při kterém byla spálena posvátná kniha muslimů korán, uvedla agentura AFP. Turecko je spolu s Maďarskem poslední zemí, která stále neratifikovala vstup Finska a Švédska do NATO. Šéf švédské diplomacie Tobias Billström nechtěl Erdoganova slova komentovat.

Náboj v dopise pro Babišovu ženu je vyšetřován jako možné nebezpečné vyhrožování

Náboj v dopise pro manželku Andreje Babiše (ANO) Moniku policie vyšetřuje jako možné nebezpečné vyhrožování. Nyní pokračují další zkoumání znalců. Zatím není možné potvrdit, zda v dopise byl ostrý náboj ani co bylo obsahem dopisu, řekl novinářům náměstek středočeského policejního ředitele Ondřej Smotlacha. Oznámení prezidentského kandidáta Babiše, že obdržel dopis s ostrým nábojem adresovaný jeho manželce, prověřuje policie od soboty.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day