Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Trump v příspěvku Truth Social vyzývá k ukončení platnosti ústavy

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 5. prosince

Name day: Jitka

History: 5. prosince 1933 skončila v USA prohibice.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinci patrně zesilují útoky na frontové linii v Luhanské oblasti. S příchodem zimy a zamrznutím půdy se zlepšují podmínky pro ofenzivní operace v Donbasu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW).
  • Všechny členské státy EU formálně schválily dohodu o zavedení maximální ceny za ruskou ropu přepravovanou po moři ve výši 60 dolarů za barel.

Íránský generální prokurátor oznámil zrušení mravnostní policie

Íránský generální prokurátor oznámil zrušení mravnostní policie, jejíž zásah stál u zrodu současných protivládních protestů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na zprávu íránské agentury ISNA. Podle ní generální prokurátor Mohammad Džafar Montazerí mluvil o konci mravnostní policie na sobotním náboženském setkání ve městě Kom. Ministerstvo vnitra, které za mravnostní policii zodpovídá, zatím zprávu nijak nekomentovalo.

Zdroj: Profimedia

Pelé už nereaguje podle listu Folha na chemoterapii a je v paliativní péči

Legendární brazilský fotbalista Pelé podle listu Folha de Sao Paulo už nereaguje na chemoterapii a je v paliativní péči. Od úterka je dvaaosmdesátiletý trojnásobný mistr světa opět v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu. Ačkoli v pátek její představitelé vydali prohlášení, že se jeho stav celkově zlepšil a užívá antibiotika na infekci dýchacích cest, podle deníku Folha nejsou zprávy o Pelého zdraví povzbudivé.

Pelé se od loňského září léčí s rakovinou. Po odstranění nádoru v tlustém střevě opakovaně pobýval v nemocnici a nyní jeden z nejlepších fotbalistů všech dob z lůžka vzkázal, že jde o pravidelnou návštěvu. Podle Folhy nicméně chemoterapii lékaři pozastavili, protože přestala mít očekávané výsledky, a Pelé má paliativní péči. Tu dostávají pacienti s nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu.

Pelé. Zdroj: Profimedia

Trump v příspěvku na Truth Social vyzývá k ukončení platnosti ústavy

Bývalý prezident Donald Trump vyzval k ukončení platnosti ústavy, aby zvrátil výsledek voleb z roku 2020 a znovu se tak dostal k moci. Demokraté jeho výroky odsoudili a mluvčí Bílého domu Andrew Bates v sobotu uvedl, že Trumpovy výroky jsou „pro duši našeho národa protimluvem a měly by být všeobecně odsouzeny“.

Do you throw the Presidential Election Results of 2020 OUT and declare the RIGHTFUL WINNER, or do you have a NEW ELECTION? A Massive Fraud of this type and magnitude allows for the termination of all rules, regulations, and articles, even those found in the Constitution.
Donald Trump

Zdroj: ČTK, BBC

Tweet of the day