Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Tenisové legendě Martině Navrátilové diagnostikovali rakovinu krku a prsu

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 3. ledna

Name day: Radmila, Radomil

History: 3. ledna 1961 došlo k přerušení diplomatických vztahů mezi Kubou a USA. Diplomatická roztržka vyústila nakonec v Karibskou krizi.

Situace na Ukrajině

  • Ruská armáda v první den nového roku přišla o dalších 720 vojáků a 44 dronů. Celkové ruské ztráty od začátku útoku na Ukrajinu loni na konci února dosáhly 107 440 vojáků, 3 031 tanků, 6 093 obrněných vozidel a 1 836 dronů, tvrdí ukrajinský generální štáb ve výčtu ruských ztrát, který aktualizuje každý den. Toto tvrzení nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů.

Izrael podle syrských médií bombardoval letiště u Damašku, zabil 2 vojáky

Izraelská armáda v noci na včerejšek ostřelovala mezinárodní letiště a další objekty u syrské metropole, včetně skladu zbraní. Zemřeli při tom nejméně 2 vojáci a další 2 utrpěli zranění, informují podle agentury AP syrská média. Letiště u Damašku tak podle nich přerušilo provoz. Izrael se jako obvykle k útokům nevyjádřil.

Na stadionu Santosu začalo loučení s fotbalovou legendou Pelém

V Brazílii začalo velkolepé loučení s legendárním fotbalistou Pelém, jenž ve čtvrtek zemřel v 82 letech. Rakev s tělem jediného trojnásobného mistra světa byla vystavena na stadionu jeho bývalého klubu FC Santos. Fanoušci mohou Pelému vzdát hold během dalších několika hodin.

Pohřební vůz v doprovodu policejních a hasičských aut včera brzy ráno převezl Pelého do Santosu z nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paulu, kde brazilská ikona zemřela na selhání orgánů po boji s rakovinou. Konvoj provázely ohňostroje.

Tenisové legendě Martině Navrátilové diagnostikovali rakovinu krku a prsu

Martině Navrátilové byla diagnostikována rakovina krku a prsu. Osmnáctinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře, která již v roce 2010 prodělala rakovinu prsu, se začne léčit v New Yorku koncem tohoto měsíce. Šestašedesátiletá Navrátilová uvedla, že obě rakoviny byly zachyceny v raném stadiu.

Navrátilová si zvětšené lymfatické uzliny na krku všimla během listopadového finále WTA ve Fort Worthu v Texasu. Následná biopsie odhalila rakovinu krku v prvním stadiu. Během testů jí byla objevena také bulka v prsu, která byla později diagnostikována jako nesouvisející rakovina.

Zdroj: ČTK, BBC

Tweet of the day